Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Cyphotilapia Blue Zaire...

Cyphotilapia Blue Zaire Kapampákhoz milyen neoncső kombinációt használjak, ami a legjobban kihozza a kék színűket?

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 04:40
1 2
 1/12 YourDestiny ***** válasza:
Egy tengeri aktínikus kék cső plusz daylight kettős fogja leginkább kiemelni, de a Power-Glo vagy Aquastar se vall szégyent kék színek terén sem.
2014. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a választ.

Egy olyan variáció is jó lehet, hogy ATI Aquabue Special és ATI Blue Plus kombinációja?

Vagy a Blue Plus egyáltalán megfelel annak a kéknek amit javasoltál?

2014. jan. 24. 22:28
 3/12 YourDestiny ***** válasza:

Két mélykék csövet nehogy összerakj, mert az durva lesz. Egyrészt szerintem szembántó, másrészt abból kilógrammban mérhető alga lesz egy idő után. Nem tudom, miért ragaszkodsz az ATI-hoz, olcsóbb cső is megteszi, de pl. a Blue Plus mellé ha raksz egy Osram 865-öt, az szép lesz. Nekem az egykori akváriumom felett egy Sylvania Coralstar - Hailea Fresh Water páros volt. Ilyen volt az eredmény, ennél kékebbet ne akarj édesvíz felé:


[link]

2014. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Erősen égszínkék. A Blue Plus - Osram kettősből ugyanez az eredmény lenne, nagyjából azonos a csövek színspektruma.
2014. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Jelenleg meg PowerGlo - Aquastar kettőst használok, ez ilyen enyhén lilás-kékes árnyalat, mivel nekem fontos volt a nem kék színeket is kiemelni.
2014. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor az is lehet, hogy nekem is kéne a lilával foglalkoznom?! Csak mert ilyesmi lenne a cél, csak tényleg semmit sem tudok a neoncsövekről:


[link]


Így már látod, hogy nem az a célom, hogy az egész akvárium kék legyen, hanem a halak színét szeretném a legintenzívebben kihozni.


Az ATI csöveket csak azért mondtam, mert azokat már vannak.

2014. jan. 26. 01:09
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Ha csak az a cél, hogy a frontosák színét kiemeld, akkor nem muszáj a vörös tartománnyal foglalkozni. Nem kell aktínikus kék fénycsövet választani, persze attól a kék kékebb lesz, ez értelemszerű. De jó lehet egy Osram 880 - Power-Glo kettős is, így az akvárium nem lesz kék, ellenben élénkíti a kékes árnyalatot.
2014. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
A gyártó és grafikon szerint a Power-Globan több a vörös, és az Aquastar hozza ki jobban a kéket. Nem tudom, nekem a Power-Glo ránézésre kékesebb, az Aquastar mellette lila. Márpedig ami lilásabb, ott több a vörös szerintem. Mindenesetre mindegy, hogy melyiket választod, mindkettőben a kék spektrum dominál, ellenben édesvízhez tökéletesek.
2014. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 YourDestiny ***** válasza:
A Power-Glo a természetesebb fényűbb.
2014. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséged.. Látom nagyon értesz hozzá.

Amit belinkeltem neked, azt a lilás árnyalatot mivel lehet elérni?

Ha kék helyett inkább pont ezt a hatást szeretném, akkor milyen csöveket javasolsz?

2014. jan. 30. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!