Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az, ami feltétlenül szükség...

Mi az, ami feltétlenül szükséges egy kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés

Adott egy 34x18x23 centis akvárium (14liter), 6db neonhal, egy pár guppi, egy dánió és egy panda páncélosharcsa. Van az akvárium alján kb 1 centis szürke apró kavicsréteg, felette kb 1,5 centis kék kavicsréteg, egy élő növény (valamilyen hosszú levelű, nem tudom pontosan) és egy műnövény. Megoldottam fölé egy 11W-os nem kimondottan akváriumhoz való lámpával a világítást. Holnapra elvileg lesz hozzá levegőztető vízszűrő. Maximum még mennyi halat tehetek bele? Jelenleg ugye 10db kisebb hal van benne. Hőmérő, pH mérő stb-t érdemes venni? Le kell fedni a tetejét (nincs hozzá műanyag tető)? Mennyit és mikor kell világítani nekik? Milyen gyakran kell cserélni a vizet és azt hogyan kell végrehajtani?

Ajándékba kaptam, ha magam vettem volna utánanézek.

Előre is hálás vagyok a segítségért!



2014. jan. 26. 16:07
1 2
 1/17 Platypus ***** válasza:

Jól kicsesztek veled ezzel az ajándékkal. 14 liter ennyi hallal nem működőképes, állatkínzás. Ráadásul a valóban költséges felszereléseket elspórolták, így ez olyan ajándék, ami neked fog nagyon sokba kerülni, ráadásul átkozottul gyorsan kell cselekednek, különben dögleni kezdenek a halak. Ha van most pénzed és időd, akkor vegyél egy 54 literes, egy belső szűrőt, akármilyen természetes talajt, fűtőt és baktériumkultúrát. Így is necces lesz őket életben tartani, mert az akváriumot be kéne járatni a halak előtt, de ha szorgalmas vagy és megtanulod a házi feladatot, akkor sikerülhet. Itt olvasgathatsz: akvarista.hu webkönyvek,

[link]

2014. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Alaposan tanulmányozni kell az akvarisztikai szakirodalmat.
2014. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Bubuc ***** válasza:

Borzalmasan kicsi az akváriumod, ebbe ne tartsál halat, mert az állatkínzás!


Ennyi hal egy 50-60 literes akváriumba elég.


Szerintem - ha van pénzed, és szeretnél erre a gyönyörű hobbira áldozni- amilyen gyorsan csak tudsz, vegyél egy 50-60 literes akváriumszettet a vaterán amiben van belső szűrő/fűtő, és világítás, vegyél hozzá egy Sera Aquatan vízelőkészítőt, tedd bele a vízbe, hogy rögtön semlegesítse a klórt, és azonnal tedd át bele a halaidat, ne járasd egy percig se szabadon, mert elpusztulnak a halaid.


Én a helyedbe azt a kék kavicsréteget kidobnám, és vennék a helyére valami természetesebb -kevésbé geil- aljzatot, bár ez tényleg ízlés kérdése.


Ezt az akváriumot tartsd meg majd tenyész/karanténmedencének, mert sajnos másra nem jó.



Teljesen egyetértek az előttem szólóval, kitoltak veled rendesen, mert gyakorlatilag úgy kaptál halakat (egy állattartásra teljesen alkalmatlan akváriummal), hogy kell venned hozzá egy akváriumot, ha nem szeretnéd, hogy pár héten belül elpusztuljanak a halaid.

2014. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon van pénzem erre. Nem gondoltam volna, hogy ennyi minden kell. Tény, hogy akitől kaptam sem ért hozzá nálam jobban. Fűtő egyébként szerintem most nem kell, mert a panelben ahol lakom ÁLLANDÓ 26-27fok van. Ez a halaknak elvileg jó. A jelenlegi felszereléssel mit kezdjek? A felsorolt szükséges dolgok kb mennyibe kerülnek? Lehet, hogy meg tudnám oldani. Köszönöm a gyors válaszokat! Kérem, ha lehet küldjenek linket. Köszönöm!
2014. jan. 26. 16:36
 5/17 Platypus ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatsz használt cuccokat venni, de ez sok idő, ha nem vagy épp szerencsés, a halaidnak meg sürgős. Ha tényleg ilyen meleg van, akkor a fűtőt elhagyhatod, de a szűrő, a nagyobb akvárium és a baktériumkultúra sürgős.


A színes kavics sokszor oldódik és veszélyes a halakra, ettől is megszabadulnék a helyedben. A szimpla sóder is jó helyette, csak alaposan ki kell mosni.


Az apróhirdetéses oldalakon, az akvarista.hu-n és az akvakertesz.hu-n nézegethetsz használt cuccokat. Egy öreg, karcos akváriumot egész olcsón is megvehetsz, ha épp van kínálat.

2014. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bubuc ***** válasza:

Itt van egy 50 lityis szűrővel, fűtővel 11.000-ért, szerintem ennél nem nagyon lesz olcsóbb.


[link]


Ha úgy érzed, hogy nem lesz rá pénzed, akkor szerintem akkor teszed a legjobban, ha valakinek odaajándékozod a halaidat (ismerős, internet, állatkereskedés), ellenkező esetben sajnos nagyon gyorsan el fognak pusztulni.

2014. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ami neked fontos hogy életben maradjanak:(persze majd.ha lesz pénzed kellesz venni több cuccot de azok nem feltétlen fontosak)

-szurö kb 4000

-40-50literes aksi 3-5000

-pár marék kavics ez.ingyen is lehet ha szeded csak.meg.kell mosni V

-legalább egy tàbla fagyis kaja 500

Valamint ha lesz pénzed világitás és növények.

2014. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

50L-nél kisebb semmiképp sem jó?

Ha holnap lesz szűrőm, akkor sem bírják ki a halak?

2014. jan. 26. 16:59
 9/17 Bubuc ***** válasza:
Te mennyi időt bírnál ki 1-2 négyzetméteres lukba bezárva? Kb. ennyit fognak a halak is.
2014. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz csinálni hogy naponta lecseréled a vizük 50%át 1 napig állott csapvízzel miután van szűrőd első egy hétben sztem ezt simán folytathatod utána napi 20% 2héttől napi 10% amíg nincs nagy aksi és talán ismétlem talán nem halnak meg de jobb lenne rögtön a nagyobb aksi 40litertől jó de minél nagyobb kellene 40alá semmiképpen se menj.Valamint ha még nem vettél szűrőt egy jó tanács: olyat vegyél aminek nagyobb a szivacsa mert a kis szivacsostól állítom neked egy szivacsszűrő is jobb...
2014. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!