Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak ha bántják?

Mit csináljak ha bántják?

Figyelt kérdés
Van 3 középkorú diszkoszhalam egy nagyobb és 2 kisebb. A legnagyobb és egy kisebb folyton csipkedik a legkisebbet, akinek mar szegénynek az uszonyai kicsit megrágcsáltak. Mit csináljak?

2014. jan. 27. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora az akváriumod?
2014. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Valószínű, hogy párba állt a két nagyobb hal és ez a gond, vagy szűk a hely. A megoldás az lenne, ha kivennéd a kicsit, mert a folyamatos stressz megöli. Ha nagy akváriumod van, vagy lenne, segíthetne a dolgon a dús növényzet is, ill még társak, hogy ne ő legyen az egyedüli célpont. A vitorláshalak is lekötnék a figyelmét, nem fontos diszkoszrajt venni, ezt csak az anyagiak és az esetlegesen szűk hely miatt írom. A társítással is vannak problémák, mert kicsi halakat már nem tehetsz hozzájuk, valószínűleg megölnék őket. Azt hiszem az lesz a megoldás, hogy kiveszed a kicsit és külön akváriumba teszed. Valamit írj a tartási körülményeikről, mert így túl kevés az infó.
2014. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vitorláshalat semmiképp se vegyél, ugyanis olyan betegségeket hordoz ami rá nem veszélyes de könnyen megtámadja a diszkoszokat, esetleg ha be tudsz szerezni nagy vitorláshalat (Pterophyllum altum).
2014. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Mik ezek a betegségek? Megköszönném ha megírnád, mert még nem halottam róluk és nem is tapasztaltam.
2014. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Valamelyik oldalon bővebben volt írva de azt most sajnos nem találtam.

2014. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) az akvárium 300 literes mert meg gyerekek a Diszkoszok, ha megnőnek mennek az 500 literbe :)

Köszönöm a vàlaszokat :)

2014. jan. 29. 20:13
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is köszönöm, bár sokkal okosabb nem lettem, mivel a cikkekben sem írják le mi is ez a parazita és hogyan kellene kezelni. Ezek szerint nekem mákom volt, vagy jó helyről vásároltam a vitiket, én mindig vitorlásokkal és egy nagyobb raj vörös neonnal tartottam őket.
2014. jan. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!