Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valami értelme ennek a...

Van valami értelme ennek a bubis vizet az akváriumba dolognak?

Figyelt kérdés
az egyik állatkereskedésbe mondta nekem a pali pont növényt vettem nála és mondta hogy ő 50 literhez kb 2 dl bubis vizet ad hozzá mert ugye az jó a növényekek de én nem nagyon értettem a dolgot csak bólogttam és mondtam hogy jó akkor majd ezt kipróbálom :DD és gondoltam azért még majd itt megkérdezem hátha ért ehhez valaki és ma kémia órán ülve jöttem rá a dologra nagy ondolkodásaim közepette hogy a szén dioxid ugye az a co2-t jelenti (erre ott jöttem rá XD) na mindegy és eszembe jutott hogy az szokott ráirva lenni az ásványvizekre hog széndioxiddal dúsított természetes ásványvíz és ezt a co2-t uye már halottam soksor meg olvastam róla aneten de valahogy nem esett le szoval ez tényleg jó a növényeknek?? vagy mennyi ideig marad az bennt? nem jön ki belőle mihelyts beleöntöm? vagy nemtudom nagyon ne értek ehhez ha valaki már próbálta ezt vagy tudja h esetleg beválhat vagy nem az irja lécci:) előre is köszi 13/l
2014. jan. 29. 15:50
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%

13 évesen több eszed van mint az eladónak :)


A bubis vízben valóban CO2 van, de mint írtad, ki is megy a vízből. Maximum fél óra, és már nyoma sincs. Ezzel a növények nem tudnak mint kezdeni, mert mire rákészülnének a felvételére, már el is tűnt a vízből. A CO2 csak akkor hasznos, ha stabil, a szódafröccs többet árt mint használ.

2014. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:) oké kszönöm akkor inkább hagyom ezt mert nincs értelme.. :))
2014. jan. 29. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van platypusnak semmi értelme ha már co2zni akarsz akkor egy élesztőssel próbálkozhatsz.Amúgy általános iskolába nagyon sok mndent tanítanak kémiából ami hasznos az akvarisztikához mert elején sokat foglalkoznak a víz tulajdonságaival és eyéb hasznos dolgokkal most ezeket kivételesen én is értékelem mert hasznomra is válhat!

13/f

2014. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!