Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom növelni az akvárium...

Hogy tudom növelni az akvárium nitrát tartalmát?

Figyelt kérdés
Háromszor mértem, mindig citromsárga eredmény született, ez elvileg 0 mg/l. 54 literes, november óta megy, 8 tő növény, 9 amano van benne.
2014. jan. 29. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Műtrágyával?
2014. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
háháhá
2014. jan. 29. 21:29
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
És mi ezzel a bajod? Amúgy biztosan van nitrát az akváriumban csak ezek a mérőeszközök nem túl érzékenyek. Valószínűleg jó a vized, csináld a rendszeres vízcserét és mindig pótold a sót, arányosan. Ne foglalkozz a mért eredménnyel addig amíg citromsárga.
2014. jan. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jajó, zt hittem ez baj. Akkor boldog vagyok és csöndben maradok.:)
2014. jan. 30. 09:27
 5/14 anonim ***** válasza:

Kálium-nitráttal (KNO3).

(De ez azért nem olyan nagyon egyszerű. Olvass utána az akvárium tápozásnak, pl. az akvakertesz.hu -n, vagy keress rá, hogy "EI alapú tápozás". Ez attól is függ, hogy milyen akváriumod van, lehet, hogy nincs is értelme tápoznod meg méricskélned, mert ahhoz már komoly világítás, szűrés, meg mondjuk CO2 rendszer kell.)

2014. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gyorsan utánaolvastam az EI-nek, de szerintem az amanoim nem örülnének a réznek, meg az egyéb alkotóelemeknek. Nem mernék ilyet használni, de köszi, érdekes volt.
2014. jan. 30. 09:59
 7/14 Platypus ***** válasza:
Azért 5 mg/liter nitrát nem ártana a növényeknek és a rákoknak sem fáj. A nagyon minimális emelésre a neptun növénytápsót ajánlom. Nagyon híg, ezért komolyabb növényezéshez nem alkalmas, de neked pont jó lesz. Komplex táp, minden benne van. A növénytápok réztartalmától nem kell félni, ez nagyon minimális mennyiség. Az átlagos csapvízben több van.
2014. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nekem JBL Nano-ferropol 24 növényi tápoldatom van, ezt használtam 2 hónapig, amíg beindult az akvárium (1 csepp/nap), de amióta bent vannak a garnélák, nem mertem használni...

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ez jó a nitrát növelésére?

2014. jan. 30. 11:37
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
Nézd meg a lakóhelyedhez tartozó vízmű oldalán a vizetek paramétereit, szerintem a csapvízben is van annyi amennyi a növényeknek kell, meg valamennyi nyilván keletkezik is. A JBL-t nyugodtan csepegtesd, ha nagyon félsz, használj fél adagot, kizárt, hogy ennyi ártana.
2014. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez érdekes volt, köszönöm a tippet, megnéztem a vízparamétereket, és elvileg 50 mg/l nitrát van az ivóvízünkben, a tesztem pedig mégis citromsárga. Nem értem.
2014. jan. 30. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!