Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor most hogy van ez a co2...

Akkor most hogy van ez a co2 házilag rendszer?

Figyelt kérdés
ugydöntöttem csinálok egy ilyan házi dolgot csak akkor most ezt nem értem lécci ne nézzetek hülyének lehet hülyeséget mondok de még sose volt ilyenem na szóval ugye van ez a 1és fél literes palack és ugye ebbe belerakjuk amit kel... és aztán a kupakon átfúr jukon meg teszünk egy csövet porlasztóval a végén ez igy oké let volna de nézegettem házilag kszített képeket és csak olyat láttam amin 2 palack volt és mire szükséges a második?? vagy az csak mégegy hogy mégtöbb co2 menjen a vízbe?? vagy az a ott akkor mire szolgál? [link] mint pl itt a 2. képen ott az első palack az oké azt értem de a másodikkal össze kell kötni vagy mi?? egy egy palackkal nem lehetne megoldani csak kettővel működik? http://www.youtube.com/watch?v=zHy4CtmnzeA na itt meg 3 van!! http://www.youtube.com/watch?v=GxYPTpMSmbU itt is kettő és a második kicsiben meg mi van?? sima víz? mindegyikhez kel szerelni még olyan vizes palackot is vagy anélkül is működik?? annyi képet meg videót találok és szinte mindegyikben máshogy van összerakva meg szerelve tudna nekem linkelni egy videot vagy egy weblapot ahol részletesen leirják hogy mit is miért és asszerint ha ugyanúgy elkészítem akkor jo lesz! előre is köszi a segítséget ! jah és még egy ha pl tegyük fel megcsinálnám kész lenne hány napig vagy mellyi ideig kell bennt lennie a vízben ? agy hát hogy mennyi ideig tart ennek a hatása? mert egyszer csak kifogy belőle
2014. jan. 31. 19:47
 1/7 A kérdező kommentje:
és itt 5:45-kor az mi amit hozzáad? az élesztő? és csak ilyen por formályában jó az élesztő?? olyan élesztő mint amit a sütikhez használunk az nem jó ? és ha nem ilyen port lehet venni egy sima boltba vagy egy olyan "különles" cucc?
2014. jan. 31. 20:05
 2/7 A kérdező kommentje:
2014. jan. 31. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a palackokat sorba szoktuk kötni, és desztvizet szoktunk a másik palackba-palackokba tenni. Minimum 1/3 ig töltve. és az a lényeg hogy a befúvó cső vége a víz alatt legyen. Ugyanis mikor neked a cuccos elkezd habosodni, és gázt termelni, bizony élesztődarabok,meg egy csomó szutyok vándorol, ami neked a porlasztóköved belülről dugítaná el. Így mivel az idézőjelben szennyes gáz belemegy a desztvizes palackban, ott le tud azonnal csapódni a felesleges salakanyag. Igaziból minél több a palack, annál tisztább a gáz. Másodfunkció,: Azért kellett a komának 3 palack, mert diffúzort használ, nem porlasztókövet. Lényegében szeretne egyenletes nyomást elérni. Egyenletes nyomást pedig hogy a legegyszerűbb elérni? Ha két puffert készítünk.
2014. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jahhh értem! :) csak akkor még arra nem kaptam választ hogy csak ez a por állagú élesztő jó vagy az amit sütemnyekhez használunk az nem jó? :D
2014. febr. 1. 11:59
 5/7 vizipityu ***** válasza:
Szerintem a citromsavas rendszer nagyságrendekkel jobb mint az élesztős. Stabilabb, tovább tart, könnyebb elkészíteni. Az élesztősnél néha nagyobb a bubiszám, néha kevesebb és elzárni sem lehet. Citromsavas tartja a beállított bubiszámot és éjszakára is el lehet zárni. Fontold meg, nem igazán van olyan érv ami az élesztős mellett szól. Igaz egyszeri ára van a dolognak ami olyan 4500 Ft E-bayről.
2014. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen jó a porélesztő is hozzá majd kitapasztalod a dolgot. (bár a legjobb a hagyományos élesztő.) Az egyenletesség, pedig ahogy az előbb is írtam palack, és nyomás függő.
2014. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VrsPeti válasza:
fél kila cukor, egy tasak élesztő meg másfél liter víz, lezárod, abbol cső át egy másik vízes kisüveg aljára. Abbol az üvegből a víz feletti levegőt ereszted az akiba. ennyi
2016. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!