Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akváriumban...

Egy 54 literes akváriumban hány darab guppi tartható?

Figyelt kérdés
Jelenleg hatan vannak, csak fiúk, meg egy algaevő. Szeretnék még guppikat, de nem tudom, hogy egy ekkora akváriumban mennyi lenne az ideális mennyiség. Élőnövényes akváriumról van szó, nem tudom mennyire befolyásoló tényező a növényzet sűrűsége. Szűrő: Hailea HL-BT400 belső szűrő.

2014. febr. 2. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen szűrés mellé nem is mehet több, max. még 2 hím.
2014. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen jobb teljesítményű szűrő lenne javasolt? Eheim márkáról sok jót hallottam, de kicsit elbizonytalanodtam, mennyire is bízhatok a feltűntetett liter / órákban, nem tudom melyik típus lenne az ideális. A mostani Hailea-n 380 l / h van feltűntetve, amikor összeraktam az akváriumot csinált is nagy örvényt, nem győztem rögzíteni a növényeket. :) Ez elég meggyőző volt, féltem is, hogy esetleg túl nagy a teljesítménye. Amúgy szettben lett véve az akvárium, azért van benne ez a fajta szűrő, de ha szükséges, a halak jóléte érdekében beruháznék egy jobbra mielőbb.
2014. febr. 3. 01:43
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
A dús növényzet mindenképp hasznos, ha itt-ott akad kiúszótér is, ezt azért biztosítani kell.Az akvárium felét simán beültetheted, sőt be is kellene. Pár halacska még elfér, talán nézd meg az endlereket, hogy változatosabbá tedd, 6db azokból is mehet. 10-12 hím guppi méretű halacskát elbír az akváriumod,(mármint összesen ennyit). Viszont rendesen csinálod kell a heti részleges vízcserét és vigyázz az etetéssel, a talajt is rendszeresen takarítsd. Heti 20%-os,vízcseréket csinálj, azonos hőfokú, állott, ill klórtalanított vízzel. Annyit adj enni, amit azonnal megesznek, ne sajnáld őket,hogy éheznek, alga mindig van ha még ennének.
2014. febr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem egy belső mechanikai szűrőnek, ez bőven elég. Ha viszont van rá keret, akkor egy kisebb külső szűrővel nagyon jó biológiai szűrést érhetnél el. [link]
2014. febr. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!