Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megörököltem egy 80 literes...

Megörököltem egy 80 literes akváriumot,26 lakója van. Jó ez a létszám, vagy sokan vannak? A többi lent.

Figyelt kérdés
A lakók: 2 xifo,4 guppi,2 kicsi algaevő,8 black molly,8 neonhal,2 kicsi vitorláshal. Szépen berendezett, növények, szűrő van hozzá. Még soha nem volt akváriumom, nem nagyon értek hozzá. Szerintetek nincsenek sokan a halak, úgy tűnik, most így nagyon jól érzik magukat,jó az étvágyuk, de ezek nem fognak még nőni? Halas boltban megkérdeztem, szerintük nem fognak, jó ez így, de nekem gyanús.
2014. febr. 3. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A vitrolást passzold el. A többi fajtának keservesen de elég a 80 liter. A mollyból kicsit sok a létszám , elég 3-4 db 80 literre.
2014. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A xifókat, blackmollykat, és a vitorlásokat ajándékozd el, és akkor lesz csak jó.
2014. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez sok is, (nem is kicsit) meg még ha kevesebben lennének se lenne jó, mert közel sem ekkora méretbe való halak.

Ha nem nőnek, annak az lehet az oka, hogy a túlzsúfoltság okozta stressz, és a folyamatos kis mértékű ammónia mérgezéstől képtelenek nőni.

[link]

2014. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól éreztem, köszönöm a válaszaitokat, valahogy megoldom. Ha mondjuk, úgy döntök, hogy meghagyom az összes halat, akkor ezeknek hány literes akvárium kellene, hogy jól érezzék magukat?
2014. febr. 3. 16:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Minimum 150-200 a vitorlások miatt, ha azokat lepasszolnád akkor a többinek elég lehet 120 körül is.
2014. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2014. febr. 3. 16:58
 7/10 Platypus ***** válasza:
Én a vitorlást, a xifókat és a neonokat passzolnám el. A vitorlások territoriálisak, ha megnőnek vérengzeni fognak, a neonoknak meg lágy víz kéne. A xifók nagyra nőnek és gyors úszású halak, felnőttként kicsi lesz nekik a hely. A felszabadult helyet meg bőven betölti a guppi és molly szaporulat, nem lesz üres az akvárium.
2014. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
én a neonokat és a blackmollikat venném ki, a vitorlások a kedvenceim :)
2014. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
vagy vegyél még egy 80-ast és a felét pakold át. mondjuk a blackmollikat és a neonokat :P
2014. febr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokan vannak a halak és nem mindegyiknek elég a 80 liter. A vitorlás nem csak az a gond, hogy territoriális, hanem magas is lesz. Nem érezné magát jól 80 literben. Az elevenszülők is sokan vannak, és a xifóktól és a mollyiktól válnék meg a méretük miatt.


Keresd meg, milyen faj az algaevőd! Nagyon nem mindegy, mert van olyan, ami pici és békés csapathal, de olyan is, ami túl nagy lesz és túl agresszív és egy is sok belőle.


Ahogy előttem is írták, [link] meg tudod nézegetni a halaid igényeit, kifejlett méretét stb. A halas boltoknak meg ne higgy, 1. nekik az az érdekük, hogy minél több árut eladjanak (ha betegek lesznek, legfeljebb veszel gyógyszert is, jó drágán) 2. nem minden eladónak van megfelelő szaktudása.


Az [link] weblapon vannak ingyenesen letölthető könyvek, amelyek nagyon szépen elmagyarázzák az alapokat. Regisztrálj, töltsd le őket, érdemes.

2014. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!