Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbmohát lehet pillanatragasz...

Gömbmohát lehet pillanatragasztóval rögzíteni egy kőhöz?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 20:00
 1/10 anonim válasza:
8%
Egy akváriumban inkább ne próbálkozz, mert a halaid szerintem meghalnának tőle.
2014. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez mekkora ötlet:) A javai mohát sokan ragasztják pillanat ragasztóval, én is most ragasztottam egy csomót, meglesz a holnapi meló:)

Kösz az ötletet!


A pillanatragasztó víz hatására is köt, csak úgy kifehérszik, ha megszárad akkor kisebb az esélye a fehéredésnek.

Jól át kell öblíteni mielőtt beteszed az akvába és nem lesz gond, annyira ártalmas mint bármilyen műanyag. Sokszor használtam már, halaknak nem lett baja.

2014. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pendulum92 ***** válasza:
63%
Jó ötlet.
2014. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem mosódik ki belőle arzén a vízbe? Ha jól tudom, elég magas az arzén tartalma ezeknek.
2014. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy szoktak mohákat ragasztani vele, és a fogászok is ezzel ragasztanak a szájban.

Kötés után elvileg már nem enged ki semmit.

2014. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, zselés pillanatragasztót szoktak használni, az akvakertesz.hu -n, már volt aki fára ragasztott gömbmohát, szóval nem újdonság. Meg is kerestem:

[link]


[link]

2014. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__3550246-v..


[link]


"Van-e cián a pillanatragasztóban?


A népnyelv a ciánt a hidrogén-cianiddal azonosítja, ami egy brutális méreg. Nos, mivel a pillanatragasztó egyetlen alkotóeleme etil-2-cianoakrilát, így elég egyértelmű, hogy cián nincs a pillanatragasztóban"


"A pillanatragasztó első elterjedt felhasználása a nyílt sebek lezárása volt, erre a katonaság mai napig használja."


Szűrőt is ragasztottam már vele, csöveket, több mindent, kötés után le kell öbliteni.


Kötés után ártalmatlan.

Aki lekipontozott az ne használja, kiirthatja a családját, bár végül is megihatna pár decit.........

2014. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem én voltam a pontozósdi, én csak érdeklődtem. Arzén nincs benne?
2014. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs benne arzén, más is felvetette már ezt a neten:

[link]


Etil-cianoakrilát van főként benne, és egyéb polimerek, a lényeg hogy egy akril darab lesz ha megköt, és nem oldódik ki belőle semmi.

Példa FBS ragasztót ha belenyomsz a vízbe minden hal elpusztul, ha térhálósodott, megkötött, akkor nem enged ki magából semmit, fel lehet tölteni vízzel az akváriumot.


A csapvízben viszont lehet arzén:

[link]

2014. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Woodoo001 ***** válasza:
100%

Régebben én is használtam, még az "őskorban"... :)

Nem a pillanatragasztó miatt volt őskor, hanem a tudásom (tudatlanságom) miatt... Rég volt, kicsi voltam... :)

Volt egy műanyag búvár porlasztóm ( ilyen csak pirosban: [link] ) na és őt ragasztottam rá egy nagyobb kőre. Ragasztottam már vele fűtő tapadókorongjának az U alakú részét, stb., stb... Semmi bajuk nem volt a halaknak, pedig akkor még a heti vízcseréről se hallottam, semmi ilyesmi... Nem volt internet és faluhelyen nagyon még akvarista ember sem... :)Növényekhez még én sem használtam, de jó ötlet...

2014. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!