Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok néhány tippet...

Mondanátok néhány tippet aljzattisztításhoz?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumom, házibarkács módszerrel összeraktam egy talajporszívót, ami remekül működött, de! Igazából ha boltit vettem volna is felmerülne a problémám. Olyan gyorsan leszívta a vizet az aksiból, hogy esélyem sem volt az egész akvárium alját végigpucolni. Kb 40% Vizet leszívtam, aztán befejeztem. Próbáltam a cső kifolyó részére szerelni szivacsot és kávészűrő filtert, hogy ami kijön a slagból a vödörbe, az már "tiszta" víz legyen, sajnos sikertelen (szivaccsal nem folyt a víz, filter elszakadt). Kb egycenti átmérőjű slagot használtam a "kütyümhöz". Vékonyabbal nem tudom, lenne e elég ereje.

Várom az ötleteket, tanácsokat.

Előre is köszönöm!


2014. febr. 5. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
a cső kifolyó végét folytsd vissza az ujjaddal miután elindult a viz, majd tartsd kölezelbb az aljzathoz.én igy csinálom,és remekül müködik,le tudom tisztittani az akva teljes alját 20-30%-os vizcserénél.társas akva.
2014. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van két 54 literes akváriumom, egyikbe se kellett még ajzat porszívóznom soha, 2 éves akváriumok.


10X névleges vízforgatással számolj úgy nem kell kínlódni.


Egyikben van 2db felspécizett aquael fan 1, kettő együtt 640 liter/óra felváltva takarítom őket több hetes eltéréssel.

A másikon külső szűrő van.


Ha porszívóznod kell az annak a jele hogy gyenge a szűrés, kevés az áramlás.


Olyat csinálhatsz hogy a tömlő végére teszel szűkítést, de sanszos hogy megakad a szennyeződés a keresztmetszet átmeneteknél.


Vagy szűrd le a leengedett vizet és töltsd vissza, úgy porszívózhatsz megint.

2014. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még régen a tesóm mondta, ha állítható belső szűrőd van tegyél egy passzentos csövet a szűrő nyomó részére, azzal szépen végig tudod söpörni az aljzatot, a bokros növényeket is le tudod takarítani a sziklevélnél, a koszt meg a szűrő össze szedi. (ilyet néha szoktam, de csak a növényeket, esetleg a talaj takarót)


Amit az első irt az jó lehet.

2014. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem a hosszútávú megoldás egy erősebb szűrő lesz :)
2014. febr. 6. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!