Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell előkészíteni a...

Hogyan kell előkészíteni a red moor gyökeret?

Figyelt kérdés
2 napja vettem egy kisebb red moor gyökeret, de nem találtam információt arról, hogy hogyan/mikor érdemes elhelyezni az akváriumba, ha már vannak lakók. Csak azért kell áztatni, mert színezi a vizet és mert fennmarad a vízen, vagy van más oka is? Két napja ázik amúgy, csak nem tudom meddig kéne még kint áznia.

2014. febr. 5. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Semeddig nem kell áztatni, le kell csapatni zuhannyal, és mehet az akváriumba.

Alig színez. De még ha színezne se csinálna semmiféle problémát.

Ha meg nagyon ki van száradva, és először nem süllyed le... hát akkor nem süllyed, majd lesüllyed 3 nap múlva, vagy 1 hét múlva.

Ha zavar hogy lebeg, köss rá ideiglenesen egy követ.

2014. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Áztatni én se szoktam, fertőtlenítés viszont fontos, sós vízben forralom 1-2 percet, lenyomom a víz alá egy kanállal.
2014. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Én pedáns és paragép vagyok. Úgyhogy kifőztem, aztán egy hétig áztattam. Így fertőtlen volt, nem színezte a vízet és lent is maradt az alján.:)
2014. febr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozott mindhármunkat az vésse már be hogyan kezeli a red moort.

Tehát nem kell áztatni, nem kell fertőtleníteni.

Az ázsiai kórokozóktól meg a boltban aki esetleg összefogdosta akármilyen vegyszeres kézzel, ez ellen nem kell semmi.

Akkor írd már le a jó megoldást had tanuljunk.

2014. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A tegnapi nap folyamán a fát betettem az aksiba, az anci egyből bele is szeretett :) Egy kővel rögzítettem, a víz nem színeződött (legalábbis eddig).

(Részemről ment a plusz mindenkinek)

2014. febr. 7. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!