Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő szaporodása Így...

Algaevő szaporodása Így lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy nőstény algaevőm 2 éve megvan már 10cm-esre nőtt, eddig egyedül volt az akváriumba vettem. Kb. 3 hónapja vettem egy kisebb algaevő halat. Úgy veszem észre ,hogy a nőstény beikrásodott, megnőtt a hasa egy új barlangot keresett magának 5 napja kitisztította és ott van. Így gondoltam, hogy szaporodni fognak, de a hím algaevőknek tüskés bőrkinövések vannak a fejükön az én algaevőmnek ilyen nincsen , lehet, hogy azért mert még kicsi és nem nőttek ki neki de már ivarérett, és szaporodni fognak?
2014. febr. 5. 18:35
 1/1 Woodoo001 ***** válasza:

Jó kis kacifántos kérdés, elolvastam már 2x, de így sem teljesen tiszta a leírtak alapján, de ha "józan parasztésszel" átgondolom, akkor szerintem értem...


Na... Kezdjük az elején... A tüskés bőrkinövések a hímen vannak csak, pont erről tudod meg h melyikük a hím... A nőstényen nem is lesznek + eleve ha már 2 éve megvan, akkor nem lehet "még kicsi"...

Ami még lényeges, hogy a hím keres barlangot, a hím takarítja és csinosítgatja azt, a nőstényt becsalogatja ikrázás előtt, leikráznak és a kicsiket is a hím őrzi...


Nálam kb. 2 hete lettek kicsik újra, albínó hímtől és barna nősténytől... :)


Egy jó tanács: a Google a barátod, ilyen könnyű kérdésekre egy kis keresgéléssel ott is gyorsan rátalálsz... De persze nem baj, ha kérdezel -sőt!


Rem. tudtam segíteni... :)

2014. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!