Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám eltüntetni a...

Hogyan tudnám eltüntetni a rengeteg mulmot (részlesebben lent)?

Figyelt kérdés

Nemrég tettem be az akváriumba egy red moor gyökeret. Amióta az bent van, a halak szinte megállás nélkül csak ürítenek, mivel folyton arról csipegetnek, főleg az anci :) Ennek eredményeképp annyi ürülék van az aksiba, hogy hiába, hogy tegnap talajporszívóztam, mára olyan, mintha nem is csináltam volna semmit. Milyen szűrő lenne alkalmas, hogy ne legyen ekkora lerakódás? Hálószobában van az akvárium így külső szűrő nem jöhet szóba, ha jól tudom, azok zajosak. Ha aljzatot cserélnék valami nagyobb szeműre, ami közé le tud ülepedni a trutyi, az jobb lenne?


Az aksiról: 54 literes, hailea gl-bt400 belső szűrő, 6 guppi, egy anci, sok növény. Az aljzat 0,3-0,6 cm körüli homok.



2014. febr. 9. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ancinak szüksége van csersavra amit a természetes fából nyer ki, különben nem sokáig szokták húzni, elpusztulnak emésztőrendszeri rendellenességekben, ha most tetted be akkor neki ez olyan mint az éhező gyereknek egy csokihegy, egyenlőre nem tud betelni vele.


Egy 400-as belső szűrő nem túl sok, vegyél még egy olyan szűrőt ami jelenleg van, felváltva takarítsd őket több hetes eltéréssel, így nem lesz nagy sodrás, a vized is egészségesebb lesz, a nagyobb áramlás tisztán tartja az akvát.


400 az nagyon kevés, 800 az soknak tűnik elsőre pedig nem az mivel felváltva takarítod a szűrőket, így 500-600 l/h nál nem lesz több egy adott pillanatban soha.

2014. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja a külső szűrőnek nincs hangja, hozzá viszonyítva a belső szűrő traktornak mondható, pont az ellenkezője igaz annak amit hallottál.


Van 2 aquael fan 1 szűrőm beállva talán azok veszik fel a versenyt a JBL külső szűrővel némaságban, ha viszont megemelem a fedelet az akváriumon ahol a belsők vannak akkor már van hangjuk, a külsőnek meg semmilyen hangja nincs.

2014. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Az ilyen szűrő mennyire lenne hatásos? Arra gondoltam, hogy vagy egy erősebbet ebből, vagy egy gyengébbet a mostani mellé. Nyilván többet kéne takarítani, de annyi baj legyen, kényelmesebb egy szivacsot tisztán tartani, mint folyton talajporszívózni :S


Mennyire lehet hinni amúgy a szűrőkre írt szövegnek, hogy hány literes akváriumhoz ajánlják?

2014. febr. 9. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyári ajánlást nehéz megérteni, külsőknél szokott lenni hogy adott hosszig ajánlják, ez annyi kb hogy van olyan adapter hozzá amivel tudja mozgatni az akvárium hosszát x 2,5, tehát egy méteres akvára javasolt külső tud csinálni 2,5 méter áramlatot, a gond az hogy csak új állapotban képes erre, érett szűrőanyaggal már esélytelen.


Belsőben szerintem 400 liter/óra főlé ne menj, egy szűrővel nehéz megoldani 2 darab 400liter/órás kell.

Biológiai szűrés szempontjából is jobb a két belső.


Külső szűrőnél 700 liter/órás lehet, árban jelentéktelen a különbség egy 400-600-700 literes között az áramlás erőssége csapokkal szabályozható.


Atman belsőm nem volt még, nem tudom milyen.

Erősebb belsőt csak akkor vegyél ha állítható a teljesítmény, de minél nagyobbak annál hangosabbak is.

Az ilyen nyílt szivacsos szűrőnél egy zacskót kell a víz alatt húzni a szivacsra, úgy kell kiemelni, különben visszahullik a dzsuva.

2014. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi szűrőd sok mindenre nem jó ahogy néztem, volt hasonló felépítésű resun pumpám, dobd ki az aktiv szenes kazettát a helyére szivacs, vagy tegyél bele a kis tokba siporax minit [link]
2014. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!