Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Közönséges algaevő harcsán...

Közönséges algaevő harcsán világos sáv jelent meg, mi lehet?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja vettem egy fiatal algaevőt, viselkedésével nincs semmi gond, igen aktív, folyton matat valamelyik fán az aksiban, nem vakarózik. Kb egy hete figyeltem fel, hogy a hátán, a szemei és a hátúszója közt megjelent egy világos sáv. Úgy vettem észre, hogy van amikor nagyon világos, szinte mint a foltjai, néha viszont alig lehet észrevenni. Nem hiszem, hogy darakór lenne, mert nem apró pöttyökről van szó, hanem mintha lenne egy színváltó része a hátán. Le akartam fotózni, de azalatt a pár perc alatt amíg beüzemeltem a fényképezőt el is halványult. A harcsa az utóbbi időben kezdett el látványosan nőni is, lehet ezzel van összefüggésben? Többi halnál nem látszik semmi ilyesmi, egészségesek.

2014. febr. 9. 17:08
 1/2 csejani ***** válasza:
Ha a folt az ancin viszonylag szimetrikus akkor valószínűleg nőstény az ancid és ivarérett lett. Nekem ez lenne a tippem de fényképpel biztosabbat tudnánk mondani.
2014. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, elég szabályos a folt. Azt gyanús kezdett lenni, hogy lány, mert nincsenek "agancsai/csápjai". De még mindig elég kicsinek tűnik a kifejlett méretéhez képest. Holnap megpróbálom újból lefotózni.
2014. febr. 9. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!