Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 napja üzemelő akváriumom...

Mokilla73 kérdése:

2 napja üzemelő akváriumom szélén habos nyálka van. Sőt, már terjed a víz felszínén. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Még csak növények vannak benne, meg egy fa, de mindent boltban vettem, kiáztattam, lemostam. A víz amúgy kristály tiszta. Ja, ès az átokhínáron barna alga jelent meg.160 l az akv. , a világitás 4x24 w, a szűrő Eheim 2226 külső szűrő. Mi az e nyálka? Szó szerint a nyálra hasonlít. És mit csináljak a barna algával?
2014. febr. 10. 18:57
 1/6 Platypus ***** válasza:
Nyugi, teljesen normális jelenség, majd elmúlik. Az egyik a számos ok közül, amikért az akváriumot üresen kell járatni a halak előtt. A barna alga is el szokott múlni, ha rendben van minden.
2014. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmivel nem kell csinálni semmit, azért több hónap mire rendesen beérik egy akvárium, mert vannak ilyen kezdeti folyamatok.

Tápozd rendesen a növényeket, csináld a részleges vízcseréket, és néha szórj egy kis halkaját a vízbe, hogy legyen min elszaporodni a baciknak.

2014. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor megnyugodtam.
2014. febr. 10. 19:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Így a kezdet kezdetén milyen gyakran és mennyi vizet kell cserélni?
2014. febr. 10. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Havonta egyszer a víz egymharmadát cserélem le.
2014. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 hetente 30 % kell kb 160 literhez.

Ha beteszed a halakat, az első időben cserélhetsz heti 20%-ot is, de később ha stabilizálódik az egyensúly, ráállhatsz a 2 heti 30-ra.

2014. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!