Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szaporodik a guppim?...

Miért nem szaporodik a guppim? 1 hímem van és vagy 5 nőstény nincs az akváriumban élő növény de van mű.30 literes az akváriumom. Nagy levegőztető is van benne vízmelegítővel ellátott

Figyelt kérdés

A hím valamiért nem érdeklődik a nőstények iránt pedig a nőstények is nagyok és a hím is.

pedig úgy is próbáltam hogy különteszem őket de akkor se.

mi lehet a gond? valamit én csinálok rosszul? pedig azt mondják hogy a guppit a legkönnyebb szaporítani,de akkor nekem miért nem megy? az lehet a baj hogy nincs élő növényem?

a mű növényt úgy raktam ahogyan az interneten írja de semmi.

előre is köszönöm a válaszokat



2014. febr. 10. 20:22
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:

Szűrő nincsen? Önmagában a levegőztető nem ér sokat.

Ha ez a helyzet, nem csodálom, hogy az ammóniamérgezés miatt nem marad sok libiójuk.

2014. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a mű növényt úgy raktam ahogyan az interneten írja de semmi

Gondolom milyen szakmaian írják le.


Tehát az van, hogy ez az akvarisztika dolog nem neked való, ha cseszel utánanézni a dolgoknak.

2014. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Bizony-bizony, a vizet szűrni és cserélni is kell. Hetente 20% vízcsere, azonos hőfokú állott vagy klórtalanított vízzel. A talajt is rendszeresen takarítani kell. Ha ezeket megoldod, a halak is kedvet kapnak a szaporodáshoz, ez viszont egy újabb problémát vet fel, ugyan hol, mert 30 literben nincs hely a számukra, max pár darabnak.
2014. febr. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

már mindenhol utána néztem hogy hogyan csináljam.

úgy is tettem mindent ahogyan az interneten le volt írva

2014. febr. 11. 17:58
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
Az a baj az internbettel, hogy sok hülyeség is fentvan rajta. Bárki bármit leírhat.
2014. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

először én magam rendeztem be az akváriumot aztán internetről.

mit csináljak? hogy szaporodjanak

2014. febr. 11. 18:20
 7/10 A kérdező kommentje:

az eleségük amit adok nekik:


vörös szúnyoglárva, tubifex, lemezes haltáp


a növénnyel lehet a baj hogy nem igazi?

vagy valami mással van baj?

2014. febr. 11. 18:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Van szűrő az akváriumba? Első leírta, mi lehet a gond!
2014. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
van szűrő is
2014. febr. 19. 17:52
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Vedd ki azt a mű szart és legalább egy kevés májmohát, vagy tüskés hínárt dobj a vízre, a talajra pedig jávai mohát. Mindegyik filléres dolog mert egy csipetnyi is elég belőlük (gyorsan szaporodnak). Hetente cseréld le a víz 30%-át azonos hőfokú állott, vagy klórtalanított vízzel. Kezdj el gyűjtögetni egy nagyobb akváriumra és felszerelésre, mármint ha szaporítani szeretnél, ez meg jó lesz ivadéknevelésre.
2014. febr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!