Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi halat rakhatok az...

Mennyi halat rakhatok az akváriumomba?

Figyelt kérdés
112 literes. Van benne 7 szumátrai,7 zebra dánió,4kétpettyes márna, 3 algázó. Szeretnék még neonhalat belerakni. Kb 5-10 db-ot. Lehetséges ez vagy nagyon megterhelem az akváriumomat ?
2014. febr. 11. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy normálisan benövényesített akváriumban ez a jelenlegi vízszűrés és szellőztetés nélkül kb. a maximális terhelhetőséget jelenti. Szellőztetéssel és szűréssel esetleg jöhet neonhal. A baj csak az, hogy ez egy nagyon vegyes akváriumnak tűnik, nem biotop, tehát a földgolyó meglehetősen különböző földrészeiről és bizony némileg eltérő igényű állatokat mutat be összezsúfolva.
2014. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem vennék semmit egyenlőre, van egy kis kuszaság nálad azt bogozd ki egyenlőre.


A halak választásánál van egy kis gubanc, a két márna lágy vizes hal, alacsony ph értéken tartható, a zebra dánió szívósabb jobban tűri a közép kemény vizet, algázóból van ezer fajta.


A lágy vizesekre általánosságban egy vonatkozik rosszul viselik az ammóniát, így hozzájuk beton szűrés kell, vagy alacsony ph és lágyabb víz, (a kettő összefügg) 7 ph alatt ammónium van amit szeretnek a növények, kevésbé toxikus mint az ammónia.


A neont 20c.fok felett kell tartani éppen, fölötte már gyors a biológiai ritmusa rövid életű lesz, persze a nyár melegebb kibírják a 26c.fokot is de eléggé küzdenek vele, viszont 7-8 hónapon át fűtetlen akva megfelelő nekik lakásban.


Vörös neon bírja a 25 c.fokos vizet, csak az meg megint csak lágy vizes.


A jelenlegi gárdádhoz passzol a 25 c.fok


Szerintem egy keménység tesztet vegyél elsőre.

2014. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megfelelő szűrés van benne . Resun Magi 700-as szűrő 700 liter/ó. Milyen szellőztetés kellene ? az hogy a föld különböző tájairól vannak nem azt jelenti hogy más az igényeik. például ezeket a halakat több kereskedő válogatta össze mert teljesen hasonlóak az igényeik. Vízkeménység,ph,hőmérséklet.stb
2014. febr. 11. 22:46
 4/13 A kérdező kommentje:
akkor ezek a kereskedők nagy faszok !
2014. febr. 11. 22:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Nézd a postaládám tele van elhullott szumátrai díszmárnákkal, az első kisebb malőr alkalmával elhullanak, karöltve a ramirezivel, utóbbiba én is belefutottam mikor kezdtem, külső szűrő, belső szűrő, beton biztos minden és szépen lassan kipotyogtak, a társaik közül még mindig van aki él, aki elhullott az öregségben ment el.


A szűrésednél kb 90 liter víztömeget kell szűrni, ehhez mérten számolj mire elég a szürőd.


Ha agyag talaj van akkor két 700liter/órás belsővel meg lehet próbálkozni, felváltva több hetes eltéréssel takarítva őket. Ha festett vagy nem porózus talajod van pl gyöngykavics akkor nem elég a két belső szűrő, biológiailag 0 lesz a szűrés, ezt fogja mutatni a sok alga.

2014. febr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Resun Magi 700- nál van egy dolog, van egy aktív szenes tartály, ha benne maradt az aktív szén, akkor azért él még a gárda, össze szedi az ammóniát kémiai szűrőanyag, viszont ha megtelítődött ammóniával akkor várható a pusztulás.

Többek kötött ezért nem használjuk biológiai védekezésnél az aktív szenet.


Ezt majd kellene írnod bennhagytad vagy sem az aktív szenet, nehogy meglepetés érjen.

Plusz mikori az akva?

2014. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az aktívszenet bent hagytam . De ez úgy van hogy az akvának az ürtartalmát 3 szor legyen képes megszűrni óránként az 3x112 l = 336l /ó akkor azzal mi a baj? minek még egy mikor kétszer is lefölözi az elvárást? Az akva 2.5 hónapos. nem az enyém . :) az enyém most még szedi össze magát
2014. febr. 11. 23:21
 8/13 A kérdező kommentje:
aktívszenet kb 1.5-2 havonta cserélni kéne ugyhogy nagy meglepetés nem érhet. Amugy kezelve van a víz sera aquatannal meg sera nitriveccel. a kereskedésben is ezt használják és élnek a márnák. ráadásul egy picike szűrő 30 literes akvárium meg 30 szumátrai
2014. febr. 11. 23:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyébként itt a két márna kikerestem:

[link]

[link]


10nk náluk úgy a plafon sok ázsiai halnál van így.


Ph teszt sem elhanyagolható, mondjuk neptunnál, (pár száz forint) indikátor folyadék után, kék az 7,5 vagy felette, zöld az 7ph, világos zöld az 6,5 ph.


Nálad zöld, főleg a világos zöld lenne a nyerő.

2014. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk a ph érték nem megfelelő akkor mi a teendő ?
2014. febr. 11. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!