Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki miért szereti a márványsügé...

Ki miért szereti a márványsügért tartani?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 22:03
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nekik köszönhetem a 300literes akváriumomat.:D Amikor még kezdő voltam, a boltban rám sóztak egy párocskát. Elkövettem én is azt a hibát, hogy utólag informálódtam. Szerintem nagyon szép halak, de nem egy kezdőnek valók, aki más halakat is tartana, kísérletezgetne szaporítással, tanulná az akvarisztikát, stb.
2014. febr. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mert csendes, nem zajong
2014. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég kevesen tartanak a hozzászólók közül márványsügeret, de elég rájuk nézni, akár egy képen és nem kell sokat magyarázni, hogy akinek van lehetősége (Min 1000 literes medence) az miért tartja.
2014. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én egy darabot tartanék valamilyen óriás algaevővel.450 literbe meg se próbáljam?140 cm hosszú az akvi.
2014. febr. 14. 18:28
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha nálam egy pár mindenféle probléma nélkül eléldegélt 9 ill 11 évig és számtalanszor sikeresen ikrázott is, akkor az az 1db a te nagyobb akváriumodban, mitől ne érezné jól magát? Az Oszkár nem díszhal, hanem házi kedvenc, idővel teljesen szelíddé válik és esküszöm igényli a törődést ép úgy mint bármelyik emlős kedvencünk.:D Hosszú évekig veled marad, erre kell felkészülnöd, ha ezt a gyönyörű halat választod. Az algázót elkergeti ha útjában lesz, de nem fogja bántani. Nálam gébek és naphalak voltak társak, a méretkülönbségek ellenére jól elvoltak. Én azt mondom, hogy ha jól átgondoltad és akarod, nyugodtan tarthatod ekkora akváriumban.
2014. febr. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,belevágok.
2014. febr. 15. 15:31
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Gratulálok. Fogadj el tőlem pár tanácsot. Ha eléri 15cm nagyságot hetente kell csinálni minimum 30%-os vízcserét. Szükséged lesz egy túlméretezett külső szűrőre, jó minőségű szűrőanyaggal és egy belső levegőztetősre is. Erősen turkál és szereti átrendezgetni az akváriumot, csak erős szárú növényeket telepíts és kövekkel védd a tövét, úszó növények mehetnek. A talaj szemcsemérete max 5mm legyen, hogy a mulm ne szorulhasson alá. Kell pár kisebb kő és gyökér, hogy rendezkedhessen kedvére. Érdemes lesz beszerezni egy akváriumot, amiben az etetésre szánt halakat neveled. Vigyázz mert hajlamosak a bezabálásra, akkor is kunyerál, ha már nem éhes.:D Ne szánd meg, tarts koplalónapot, ha szívvel esetleg ritkábban májjal eteted a zsírt le kell szedni róla és darabolni és áztatni kell,(fagyasztva is tárolhatod) ilyenkor másnap ne etesd. Néha kell egy kis zöldség és rovareleség is, tücsök, lótetű, giliszta, rákfélék, csigák stb. Mehetnek a fagyik és a sügértápok is. Eszedbe ne jusson, hússal, egér vagy madárfiókával etetni. Hát hirtelen ezek jutottak eszembe.
2014. febr. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért olyan nagyon kényelmesen nem fog elférni, milyen mély lesz az akváriumod 50-60 cm? Necces lesz a fordulás.
2014. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sikerült a márványsügér projekt??? Nekem is volt egy pár, imádtam őket, a legkedvesebb halaim voltak és azok is maradnak.... Tényleg lehet szeretni őket!
2014. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azt szerettem bennük a legjobban, hogy megismertek, ha az akvárium elé álltam, már várták is az élelmet. Kézből etettem őket, a vízbe bele sem kellett raknom a kishalat, a víz fölé tartottam csak. Lassan közelített, becélozta és valami hihetetlen energikus módon csapott fel rá, ilyenkor a tapéta, szőnyeg úszott, de megérte. Nagy bohókás halak, soha nem bántották a kisebb sügereimet, bár amit be tud kapni.... De ilyen méretű halat nem raktam melléjük. A növényeket mindig rendezték, ezeket kövekkel rögzítettem. Szeretni való halak, most is fáj a szívem értük, de nem tudok akkora akváriumot tartani...
2014. máj. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!