Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a garnéláimmal?

Mi történt a garnéláimmal?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy zacsi kis garnélát. Olyan 1cm esek voltakKb 30db-t jól néztek ki, nem voltak fakók.. (RedCherryk voltak) tegnap este betettem az aksiba aheti adag Co2 tablettákat (2db-t 65 literbe) reggelre kb a fél garnélabagázs döglött volt... És estére még vagy 5 kinyúlt... Az aksiban 1békés kis bettám és 5BMollym van... Meg szívóharcsák és ancik. Mi történhetett velük? :/ a víz paraméterei átlagosak... 26fok, középlágy víz, kicsit lúgos de nem kemény

2014. febr. 13. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem a co2 tabi a hibás
2014. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Co2 tablettánál vegyél egy akár 100ft-os neptun ph tesztet, tabletta előtt kék lesz valószínű, beledobod a tablettát közvetlen utána mérve a ph értéket zöld, később világos zöld, legvégén sárga.


Viszont a keveréket ami a ph mérőbe van ne öntsd ki, 30 perc múlva visszavált kékre.


Magyarázat:


Kék: 7,5 körüli ph

zöld 7.0 ph

világos zöld 6,5 ph

sárga lezuhan a ph aki tud megy pipálni aki nem fuldoklik

Visszaáll kék színre a mérőedényben a folyadék magától kiment a co2, már nincsenek táplálva a növények, nincs plusz co2 a vízben, aki nem tudott pipálni azt a ph érték savasból lúgosba változása kivégzi, ha nem végezte ki már előtte a lezuhanó ph érték.


A co2 tabletta ugyanannyit ér mintha belenyomsz az akvába egy szódásüveg vizet, mindkettő írta a gárdát, növényeknek meg semmit se ér pillanatok alatt kimegy, az alacsony ph roncsolja a növényeket is.


Gyilkos egy cucc, de vegyél ph tesztet és magad is mérheted (Inkább ne az akváriumba, vegyél egy vödörbe ki vizet!!)

2014. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!