Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szellemhalak? Mi okozhatta ezt?

Szellemhalak? Mi okozhatta ezt?

Figyelt kérdés

Rettentő furcsa viselkedésnek voltam tanúja a meggyhasú páromnál. Nem tudom, hogy számít-e, hogy másfél hetes ivadékaik vannak.


Mind a hím, mind a nőstény teljesen kimerevítette az úszóit, a színük TELJESEN eltűnt, míg a szemük éjfekete lett és kigúvadt. Ebben a szellemhal állapotban lebegtek, gyakorlatilag azt hittem, hogy mindkettő egyszerre pusztult el - a döglött halak szoktak hasonlóan kinézni. A nőstény kissé oldalra is borult. 1-2 perc értetlen szemlélés után felnyitottam a tetőt és benyúltam, ettől hirtelen magukhoz tértek és ismét normális lett a külsejük, viselkedésük.


Mi a jó isten volt ez? Komolyan, félelmetes volt nézni, mintha transzban lettek volna és megszűnt volna a vérkeringésük, még az oldalsó csík is eltűnt - csak az úszók színe (pl nőstény hátúszóján a pöttyök) maradtak meg.


2014. febr. 16. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez hasonló mint amikor beleharap az egyik ember egy citromba és az aki ezt látja azt is kirázza a hideg pedig nem is eszik citromot.


A halak többféleképpen kommunikálnak, testbeszéd, vegyületeket választanak ki, egy ilyennek lehettél tanúja, egyik hal megijedt akár a vizeletével közölte a másikkal problémát, erre a másik is "transzba" esett.

2014. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!