Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a nöstény plattimnak?

Mi a baja a nöstény plattimnak?

Figyelt kérdés
1 hete vettem meg őket de észrevettem hogy az egyik nőstényem nem olyan aktív mit a többi, mindíg elbujik össze van huzodva a hátuszoja,de ha kalya van akkor kijön ö is enni de akkor már fürgébb!!
2014. febr. 17. 06:12
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Hány fokos a vized? A plattik elég hamar megfáznak. Azzal nem csinálsz rosszat, ha feltakarítod a talajt és csinálsz egy 30%-os vízcserét, azonos hőfokú, állott ill klórmentes vízzel. Az enyhébb ammóniamérgezés is hasonló tüneteket produkálhat. Több helyen 23-28 fok között javasolják a tartását de szerintem 25fok alatt már megfázhatnak. reméljük, hogy csak erről van szó mert akkor egy 30fokra történő melegítéssel és fokozatos 25 fokra történő visszahűtéssel megoldódik a probléma. Ha súlyosbodna az állapota, vagy új tünet jelentkezne ( pl szakadozott úszó, dörgölőzés), írd ki újra a kérdést, ennyi tünetre nem mernék semmilyen gyógyszert tanácsolni. Reméljük a meleg és friss víztől rendbe jön.
2014. febr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!