Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növények meddig...

Akváriumi növények meddig vannak el a vattás "kiskosárban"?

Figyelt kérdés
Néhány tövet szeretnék levágni a meglévő növényeimből, költöznének másik akváriumba (nem hozzánk). Ha a levágott töveket ahogyan a boltban is kapható módon tartom, meddig vannak el?
2014. febr. 17. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sokáig, én amiket hoztam a kereskedésből növényt és ilyen gyapotos kosárban volt, mindnek meg volt dagadva a gyökérzete, egyik másik már rothadásnak indult.

Arra jó ez a kosár hogy pár centisre nevelik a növényt meg eladható formába hozzák a kereskedéseknek.


Kiveszed a kosárból, leülteted mindet, utána kiveszed ami kell növény a másik akvába, lehet olyan hogy külön ülteted ami a másikba megy, sokáig nem húzzák a kosárban.

2014. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A másik része a dolognak hogy minden vackot be lehet hurcolni ezzel az akvába, a fertőzéseken kívül élen jár a csiga, szeretnek belebújni meg petéket rakni bele. Ezért senki se teszi bele az akvába, ki kell csomagolni a növényt metszeni a gyökereket, és leültetni.
2014. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Akkor szerzek valami aljzat félét amíg nálam vegetálnak a tövek, és abba rakom őket. Max a szállításhoz kapnak "kosárkát".


A csigákkal már én is jártam pórul, szerencsére sikerült megszabadulni tőlük :)

2014. febr. 17. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Akkor szerzek valami aljzat félét amíg nálam vegetálnak a tövek, és abba rakom őket. Max a szállításhoz kapnak "kosárkát".


Ezt nem értem, ha van működő akváriumod amibe van ajzat is vélhetőleg akkor ültesd bele, vagy nincs benne ajzat?

A szállításhoz elég egy zacskó töltesz bele pici vizet bele a növény felfújod, becsomózod a zacsi száját és szállítható.


"Néhány tövet szeretnék levágni a meglévő növényeimből, költöznének másik akváriumba"


Akkor vágd le amikor viszed a másikba.


Ha nálad most nincs jelenleg ajzat akkor minél előbb legyen, ki kell venni a növényeket a gyapotból.

2014. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van aljzat az akváriumban, csak lassan kimásznak a növények az aksiból, úgy nekiindultak a növésnek. Ezért is akarok belőlük vágni. És mivel még nincs kitűzve mikor kerülnének a levágott darabok az új helyükre, ezért gondolkoztam ideiglenes helyen. Illetve nem tudom szükség van e rá megvárni, amíg valamicske gyökeret növesztenek.
2014. febr. 17. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!