Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak zavaros az...

Mit csináljak zavaros az akvárium vize? Egy két hibát elkövettem

Figyelt kérdés
kb 10 éve dísz halaztam utoljára, de ilyen nem volt még... Szóval az akvárium indításánál elkövettem azt a hibát, hogy a vizet nem szellőztettem rendesen ki és csak egy hétig állt. Elképesztően zavaros volt a víz a fehér felhők úszkáltak benne... nos ez a probléma megszűnni látszott a szokásos vízcserével raktam aljzatnak manadot (égetett agyag) nem mostam ki, mert azt mondták nem kell! Most újra zavaros barnás és a felhők újra megjelentek. Az akvárium 80 literes. Van benne 2 red cherry garnéla, egy csoki csík 2 fiú guppi egy sima kis alganyaló és 5 db amanda lazac... nos az a kérdés mit csináljak? mert attól félek, hogy a vízben infúzióra van, viszont a halak látszólag jól elvannak nem járnak fel pipálni a garnélákat állandóan lehet látni amint ide-oda úszkálnak kaját keresni... a másik érdekesség, hogy a halak nem nagyon akarnak enni szóval mit csináljak? Az ammóniát és nitrátot kizárnám, ja és az akvárium tele van növénnyel leginkább jávai mohával...

2014. febr. 17. 22:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs! Infuziórum.
2014. febr. 17. 22:12
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

"aljzatnak manadot (égetett agyag) nem mostam ki, mert azt mondták nem kell"


Működő akváriumban ha cseréled, meg amúgy is, áztatni (én 3-4 nap) és 8-10-szer leöblíteni különben minden téglapor szerű bevonatot kap bele értve a halak kopoltyúját is.

Áztatásnál kicsit kidolgozza magát, nehezebbek lesznek a golyók és nem röpködnek az akvában x napig.


Nem esznek a halak, így látatlanba három dolog lehet, a manado porfelhője, keményíti a vizet több hétig, és feltolja a ph értéket, ha nincs meg a három négy hetes üres járatás akkor lehet nitrit mérgezés is.


Infuziórum hozzájuk nem értek nekem még soha nem volt, számomra ismeretlen terület.


Ha a manadot nem rég tetted be akkor minél előbb keménység teszt, mondjuk én nem igazán foglalkoznak vele ts vagy benzin kút vennék akár most pár flakon ion cserélt vizet


10 liter körül engedj le az akvából 2,5 liter ion cserélt mehet bele, kicsit később a másik fele, holnap ugyanígy a másik 5 literes flakon.

Keménység teszt az kellene.

Most nem tudom fejből hirtelen az akvában a nitrit csúcs 14-21 nap között van, ha itt tart az akva akkor kell egy baci kultúra minél előbb.


Infuziórum mint írtam nekem soha nem volt, 2007 óta tuti nem, előtte sem rémlik így abba nem tudok segíteni.


Bocs a hely. hibákért gépeltem ahogy tudtam.

2014. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! holnap veszek ioncserélt vizet tudnál mondani esetleg nevet, hogy milyet? Hogy még véletlenül se nyúljak mellé.
2014. febr. 17. 23:17
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Olyat vegyél amin van akvarisztika jelzés, javasolják akváriumi használatra, én record ioncserélt vizet szoktam venni nálunk a hunoil kuton 198ft 5 literes, de akkor vehetsz egy keménység tesztet is, 200ft környékén van neptun, ph érték az a keménységgel összefügg, nem feltétlen kell ph teszt.


Sokan veszik a tescost azon is van akva jelzés.


De mint írtam lehet baktérium kultúra kell, a sera nitricec jónak mondható, kicsit fehér tőle a víz az elején a lávakő zúzalék miatt.

2014. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Másodjára sem sikerült leírni.:D Itt olvashatsz róluk, bár én is a talajra gyanakszom inkább. A cikkben gyógyszert nem írnak de nagy vonalakban helytálló írás. Kezelése pl aquafurán vagy 100literre 1 tabletta neomagnol erős szellőztetés mellett és 2 nap elteltével 40%-os vízcsere. Inkább az aquafuránt javasolnám a garnélák miatt, bár jobb lenne kipecázni őket. Mielőtt gyógyszereznél győződj meg róla, hogy nem e a talajtól zavaros a víz. Vegyél ki két maréknyit önts rá tiszta vizet és keverd fel, ha bezavarosodik, tuti, hogy porlik, ez esetben kövesd a kolléga utasításait. [link]
2014. febr. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem sikerült, utálom a táblagépet nemsokára kijön a szervizből a laptopom akkor megoldódik remélem, rengeteget gépelek írni meg nem tudok:) (jó dolog az office, meg a normál kijelző)


..................................


Mielőtt lágyítasz mérj egy keménységet, írd meg az eredményt, az igássághoz hozzá tartozik, hogy egy jól méretezett szűrő gyorsan kipucolja a vizet, főleg ha érett a szivacs.


Az Infuziórumot a kolléga leírta ő tudom, hogy ért hozzá, én sajna nem.

2014. febr. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem miattad vidámkodtam Jocikám, hanem a kérdező helyesbítésén az első reagálásban.:D Azon nevettem, hogy másodszor is rosszul írta le az infuzóriumot.SN.
2014. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jolvan na :( így is olyan lelkiismeret furdalásom volt meg úgy aggódtam, hogy ne legyen semmi bajuk, de megoldódni látszik a probléma. Találtam még itthon ioncserélt vizet és az akvárium vizének egy részével lecseréltem, de előtte feltúrtam kicsit az aljzatot nem porzott egyáltalán csak egy nagy csomó oszló halkaja szabadult ki belőle. Valaki nagyon túletette a halakat valszeg ezért meg a friss talaj miatt kezdett így besárgulni, vagy inkább vörösödni a víz, de miután raktam bele friss vizet meg jól átporszívóztam a talajt a víz azt lehet mondani, hogy teljesen tiszta lett a víz gondolom a következő részleges vízcserénél már teljesen tiszta lesz. Kösz a segítséget!
2014. febr. 20. 10:30
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy nincs nagyobb baj. Sok sikert.
2014. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!