Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez a barna folt?

Mi lehet ez a barna folt?

Figyelt kérdés
A növényeken megjelent valami barna folt.Azt szeretném kérdezni hogy mi ez és hogyan lehet eltüntetni.AZ akvárium 15l a világítás 11w

2014. febr. 18. 20:52
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha leszedhető akkor alga, ha nem akkor tápanyaghiány. Leginkább foszfát, nitrogén és CO2-hiányra utalnak az elhalt barna foltok, ha sárgul is, akkor vashiány is van. Csinálj gyakrabban vízcserét, tápozd kicsit és levegőztess. Feltételezem hal nincs az akváriumban, ez esetben használj egy kevés CO2 tablettát. A 11W ok, de milyen? Valami hasonló kellene. [link]
2014. febr. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ma csináltam vízcserét mert ma jött meg a macro micro és az easy carbo.Tényleg barna alga mert nagyon könnyen lejött.Hogyan kell adagolni ezeket a tápokat 15l-be?
2014. febr. 19. 17:13
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Rajta kell legyen a tájékoztatón az adagolás, én ezt nem tudom neked megmondani látatlanul. A barna alga viszont fényhiányra, ill nem megfelelő spektrumú fényre utal. Ki kellene cserélni valami jobb cuccra.
2014. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!