Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak, hogy szoktak aludni?

A halak, hogy szoktak aludni?

Figyelt kérdés
Lebegnek a vízen vagy, hogy? mert nekem a guppijaim beúsznak mindig a hínár közé olyan mintha az tartaná őket. Mindegyik hal így csinálja?

2014. febr. 18. 23:07
 1/7 anonim válasza:
31%

Nem tudom de engem is felcsigazott a kerdes

nem fulladnak meg alvas kozben :D ?

2014. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem :D csak nem felejtenek el "levegőt venni" :D gondolom te se szoktál :D
2014. febr. 18. 23:23
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nincs náluk olyan mély alvási állapot mint nálunk embereknél, vagy más emlősöknél,vagy a madaraknál. A halaknál inkább csökkentett aktivitásról beszélhetünk, teljesen sohasem kapcsolnak ki. Valahol az alvás és ébrenlét között lebegnek, lelassulnak az életfunkciók, elernyed az izomzatuk és lassul az anyagcsere is. Fajonként változó napszakokban pihennek és az éberségi állapot is változó. Bárki megfigyelheti a saját halai pihenési szokásait, ha keres egy zseblámpát. Vannak amelyek lebegnek, vannak talajon, vízfelszín közelében, leveleken, levelek alatt pihenők, esetleg rejtekhelyre visszahúzódó sügér és harcsafélék. A lényeg az, hogy napi rendszerességgel váltakozó aktivitású éberségi állapot figyelhető meg náluk is, sőt néha nappal is el-el szunyókál némelyik. A labirintkopoltyúsoknál figyelhető meg legjobban a lelassult anyagcsere, pihenés közben sokkal ritkábban mennek fel levegőért. Tökéletesen látszik, hogy nincs magánál a hal, csak úgy lebegő állapotban felemelkedik a felszínre, nyel egyet a levegőből, majd vissza süjed,
2014. febr. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akarom mondani, süllyed.
2014. febr. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a guppik eleinte, amíg van némi fény a szobából eredően, de az aksiban már lekapcsolt a lámpa a víz tetején lebegnek mozdulatlanul, egyhelyben (nem, nem döglöttek meg :D). Később, amikor sötétebb van, a talajon, köveken pihennek. Tényleg elég éberek, mert nálam elég egy kis fény és már fel is kelnek egyből :)
2014. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 izomszörp ***** válasza:

Nekem a bettáim a víz felszín közelében "alszanak" :)mint minden betta a levegővétel miatt :)

Annyival segítettem nekik hogy az akvárium négy falára ragasztottam egy-egy vékony üveglapot a vízfelszínhez közel. Hamar rá jöttek hogy mire is való.

Estefele mikor nyugovóra térnek felúsznak rá, így van támasztékuk és nem kell felúszniuk levegőért, hanem csak a szájukat kell kidugni minden erőfeszítés nélkül :)

Úgy vettem észre tetszik nekik :)

napközben is szoktak rajta pihenni.

2014. febr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

lefekszenek:DD

amúgy a halak "lebegve alszanak" vagyis úgy mintha fent lennének, csak egy helyben állnak és csukva a szemük

2015. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!