Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítással kapcsolatos...

Világítással kapcsolatos kérdés lenne?

Figyelt kérdés
Van egy 60 literes aksim, aminek zárt a teteje, abba van beépítve egy 15 wattos világítás. Ezt nem lehet bővíteni, fix sajnos. Hogyan növelhetném a fényt. Keresgéltem a neten és találtam ilyet LED világítás Arcadia Aqua-Brite MULTI. Szerintetek? Azt nagyjából tudom, hogy fentről kell a fényt kapnia az aksinak. Vagy valami más ötletek? Köszönöm előre is.
2014. febr. 19. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Ledekkel nincs tapasztalatom, nincs olyan fényerejük hogy akvarisztikába érdemes legyen használni, aminek van annak meg horror ára van.


Esetleg van egy ilyen: [link]


Sikerült most egy aquael tetőbe 4 csövet beraknom, itt még 3 van a képen, később már beraktam a negyediket is.


[link]

2014. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2014. febr. 20. 07:07
 3/10 A kérdező kommentje:
De ügyes vagy basszus, én lány vagyok, nekem ez nem fog menni:( Megkérem egy villanyász ismerősömet, hogy rakjon be még egyet nekem is pluszba.
2014. febr. 20. 07:51
 4/10 YourDestiny ***** válasza:
LED Arcadia? Az csak egy éjszakai hangulatfény. Kis túlzással annyit ér, mint egy mobil kijelzője.
2014. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És Hailea víz alatti akváriumi fénycső? 10 Wattos? Abból kettő?
2014. febr. 20. 13:48
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Szerintem akkor lenne értelme, ha el tudnád rejteni, mert esztétikailag ocsmányan fog mutatni. Növényes akváriumhoz viszont ledugni a csöveket... nem tudom.


Mellesleg gondolom nem kötelező őket a víz alá helyezni, és mivel nem kell hozzá előtét simán berakhatod a tetőbe is.

2014. febr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
áááááá, lemondtam róla. Beszéltem a villanyos ismerőssel, azt mondta megcsinálja a fix tetőbe a bővítést, szép ledesre. Az lesz a legjobb, nem ci...gányokodok itt ilyen vízbe merülőssel.
2014. febr. 21. 07:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom menyire lesz érthető amit írok, megpróbálok jó hasonlatokat találni.


Jelenleg munkahelyen vagyok 400 wattos fém halogén reflektorok vannak, saccra 3-4 kilométerről lehet látni a fényüket. Ha egymás mellé tennék 4 darab 100 wattos fém halogént kb 1 kilométerről lehetne látni őket.


Ha egy akváriumra teszel egy t5 24 wattos fénycsövet messze világosabb lesz mint ha 3 darab t8 cső kerül rá, a fénycső egy adott centimétere sokkal nagyobb fényerőt ad le, t5 vakít t8 cső nem, bele lehet nézni, persze több fénycső kell, hogy terítődjön a fény, minél nagyobb felület legyen bevilágítva, így az akva világosabb lesz. Ha ugyanazt a wattszámot rakjuk ki t5 és t8 csőből akkor a t5 majd 30-40%-al világosabb akvát eredményez.


A jelenlegi csöved 1 centimétere 20 lumen fényerőt ad le bőven levilágít az akva aljára, ha mellé teszel egy másikat akkor dupla területet fognak bevilágítani mint a jelenlegi 1 db cső.


Ha teszel 1 db ledet nem fog levilágítani az akva aljára, ha teszel 100db ledet akkor 100db led nem fog tudni levilágítani az akva aljára.


Ha egy szobába betekersz a csillárba 8 darab 25 wattos hagyományos wolfram szálas égőt, sejtelmes fény lesz, alig lehet látni valamit, nyugodtan nézheted a csillárt és az égőket, ha beteszel két 100 wattos égőt akkor ne nézz bele mert vakít és világos a szoba.


A fenti az energia takarékos égőre nem igaz, azok gyakorlatilag t5 csövek össze tekerve, nem igazán jó belenézni.


Remélem érthető volt miért nem fog jó a led.

2014. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(Hülye táblagép) jav: Remélem érthető volt miért nem fog jó lenni a led.


Lényegében a fényforrás típusa megszabja a fényerőt, a darabszám, vagy hosszúság, az adott fényerővel bevilágított terület nagyságát szabja meg.


A sima led most a legalsó helyen van, persze van power led is, csak az árban húzós.

2014. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy a T5-ös cső, az csak 15 wattban van:)) De vajon elbírja-e az aksim a nagyobb wattot? Köszi a tanácsokat a leddel kapcsolatosan!
2014. febr. 24. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!