Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 450 l-es akváriumom hónapok...

450 l-es akváriumom hónapok óta áll üresen, mert nem merem egyedül berendezni. Kihez tudok fordulni segítségért?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit takar az neked, hogy nem tudod berendezni? Én kb 1-1,5 hónap múlva indítom a 450 literesemet.
2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem merem:( félek,hogy csúnya,igénytelen lesz. Egy külső szűrőm van meg hozzá,semmi más. Külső légpumpát szeretnék, ami a szekrénybe kerülne alá,de nem tudom,milyet vegyek. Szeretnék növényt, sokat, tehát co2-rendszer, de nem értek hozzá..... A növényes akvárium tetszik némi vasfával, amire mohát telepitenék, illetve némi szikla.... Nem tudom,hogy ezt ,eg tudom e egyedül csinálni:( nem lehet profi akvárium-berendezőt fogadni?
2014. febr. 20. 19:53
 3/12 Platypus ***** válasza:
67%

Lehet, de nem olcsó. A greenaqua valami zseniális ebben, de egy 450 literest aranyárban raknak össze. Tény hogy a minőség is olyan, meg nagyon jó felszereléseket használnak, de földi halandónak nem megfizethető.


Ha valamennyire vannak elképzeléseid, akkor az akvakertesz.hu-n kérhetsz segítséget. Megmondják, hogy mennyire működik az, amit kitaláltál és mennyire nem. A semmiből mondjuk nem fogják kitalálni, mit hogyan csinálj :)

2014. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Neten találsz egy csomó leírást, képekkel.Itt van két cikk.

pl;

[link]


[link]

2014. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Voltam a greenaqua-nal szemelyesen: 370ezer. 200-ig talan elmennek, de ez nekem mar kicsit kapzsi-árnak tunik. Csak a greenaqua van? Mas hasonlo ceg esetleg? Nagyon koszonom, hogy segitetek!
2014. febr. 20. 21:20
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Jobban jársz, ha tanulsz, olvasgatsz, kérdezősködsz és a saját kezedbe veszed a sorsodat. Nem baj ha elsőre nem olyan szép. Kezd igénytelenebb növényekkel és ha azokat már életben tudod tartani, akkor jöhetnek a kényesebbek. Ha nem tanulod meg az alapokat, mindig ki kell hívni valakit és mint látod ez nem olcsó dolog, arról nem is beszélve, hogy hol van abban a kihívás, a sikerélmény, amit ez a szép hobbi nyújthat. Csak bátran, én biztosra veszem, hogy menni fog, ha kitartó és türelmes vagy. Sok sikert. Természetesen mi is segítünk, de valóban az akvakertész fórumon több hasznos tanácsot kaphatsz egy növényes akváriumhoz.
2014. febr. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mit tartalmazna a 370 ezer? Kicsit keveslem ekkora akváriumnál, mondjuk a szűrő meg az üveg megvan, de akkor is, nekem a 300 literes többe van, pedig egy csomó mindent én barkácsoltam hozzá, meg sok mindenen spóroltam.
2014. febr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ráadásul ha egy szűrőd van, valószínű nem lesz elég. Amúgy tényleg érdemes utánaolvasni, csak a tápozáson rengeteget spórolhatsz havi szinten, ha magadnak kevered. Így is minimum (!) tízezer a havi fenntartási költsége ha mindent beleszámolsz.
2014. febr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a 370 mindent tartalmaz ami hiányzik, akkor az teljesen korrekt ár, ettől csak drágábbat fogsz találni.


1000ft/liter alatt nem nagyon lehet megúszni, ha valaki kellő rutinnal rendelkezik akkor olcsóbban is kihozza.


Keveslem én is a 370-et, teljesen korrekt ár.


Egyvalakit ismerek aki ilyennel foglalkozik, 5-10 eur/liter+ bútor, 100liter az alap, rengeteg melója van külföldön.

2014. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha akvakertesz.hu -n nyitsz egy naplót, leírod a terveidet (persze előtte átolvasol egy-két dolgot, mert úgy illik), szívesen segíteni fognak neked, akár berendezni is! Most is van egy "játék" a fórumon, hogy három csapat berendez a GA-ban három akváriumot, és túljelentkezés volt rá, még vidékről is jelentkeztek.. Viszont ha tényleg frankó növényest szeretnél, ekkora méretben szerintem fél milla alatt ne nagyon vágj bele.
2014. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!