Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 125l akváriumba milyen berende...

125l akváriumba milyen berendezést vegyek?

Figyelt kérdés
Minél olcsóbban szeretnék kihozni egy aránylag jó minőséget. A világítás is érdekelne. Milyen kell egy 100cm-es akváriumhoz amiben növények is lennének?
2014. febr. 21. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell külső szűrő, vízmelegítő, és levegőztető, ha nincs a szűrőhöz építve.
2014. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Világításnak pedig kifejezetten akváriumokhoz való lámpát vegyél akváriumhoz való fénycsővel. Annak más a színe, hasonlít a napfényhez.
2014. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Engem az érdekelne, hogy pontosan melyek a jók. Márka, típus, barátságos ár.
2014. febr. 21. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

A jó nem olcsó. Az én szűrőm Eheim, a fénycső Philips, kifejezetten akváriumokhoz való. Van rajta egy hal rajza, onnan tudni. De ha szaküzletben veszed, ott tuti halaknak valót adnak, de azért nézd meg, hogy a csomagolásán is rajta legyen, hogy akvarisztikai használatra van.

Az én szűrőm a 100 literes akváriumba 25ezer Ft volt pár évvel ezelőtt, ha jól emlékszem.

Az Eheim jó márka, bátran ajánlom. Negyedévente, félévente kell kitakarítani. Olyat keress, amiben van mechanikai és biológiai szűrő is. A mechanikai maga a vattaszűrő, bár lehet műanyagból is. Ez a darabokat szűri ki a vízből. A biológiai szűrő kerámiagyűrűkből áll, kb akkorák, mint az ujjperc. Ezeken megtelepednek jó baktériumok, és kiszűrik a vízből a káros anyagokat. Ezenkívűl szoktak lenni a szűrőkben szénpárnák, kis hálóban apró széndarabokkal, azok felszívják a káros anyagokat. Néha a hasznos anyagokat is, például ha gyógyszeresen kezeled a halaid, akkor a szénszűrőt ki kell venni, mert kiszűri a gyógyszert a vízből.

2014. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mindenki kihagyta a kérdésed mert semmi konkrétumot nem adtál, nincs konkrét támpont.


Egy van "növények is lennének?" tehát halas akvát szeretnél vélhetőleg, és mellé dúsabb növényzetet.


Szűrésnél társas akváriumban a töltet nagyság a lényeg, külső szűrő lenne célszerű, 5 liter tölteted ad a JBL e 900, sokan dicsérik a tetratec 1200-at 8 liter szűrőtölteted ad, aktív szén az esetileg mivel kiveszi a növénytápot és kémiai szűrőanyag, biológiai szűrőanyag tekintetében jó a siporax nem árt 2 litert lecserélni a gyári szivacs mehet tartalékba, a kerámia csak ülepítésre jó másra nem, perlon vatta az nem jó társas akváriumba így kuka. Eheim szűrő jó, de drágán ad kicsi töltetet, más márkánál dupla akkorát kapsz ugyanannyi pénzért, a töltet szűri a vizet, a szűrődobozban csak kering.


Világítás, két típus elterjedt t5 és t8, a t5 50%-al erősebb fényt ad azonos hosszban.

Halak nincsenek nagyon oda a t5 fénycsőért kerülik a vízfelszínt, vannak kimondottan tiszta vizű forrásokból, hegyi patakokból származó halak, föléjük érdemes t5 fénycsövet tenni. Példa kék gurámi sötét vízből való, főlé inkább t8 jó.


Kell tudni, hogy nyílt, vagy zárt fedeles az akva, labirint kopoltyus halak, bél lélegzéssel lélegzők (páncélos harcsák) megfázhatnak ha felmennek levegőért, így zárt kell.


Nyílt akvánál a heti részleges vízcserénél, mikor lejjebb megy a víz szint, ecetes ujjal meg kell dörgölni a az üveg fölső peremét, a napi párolgásoknál vízkőcsík marad ezt sokan nem szeretik.


Fénycsőből van növényes cső, magába nem jó használni, vagy lilásra, vagy rózsaszínesre színez, nappali cső kell mellé ha természetes színeket akarsz látni.


Nappaliból 860-865 jelölésű csövek tartalmaznak megfelelő mennyiségben kék és piros szint, példa osram lumilux 865, növényes csőben az egyik legjobb a sylvania grolux erős a kék és a piros spektruma, előnyösebb a növényeknek mint a nappali cső, magába nem jó használni a napai 6400-6500 kelvines csöveknek erősebb a fénye és természetesebbek a színek.


Ha több vízfelszínre érő növény van tervben akkor is inkább t8 cső, vagy mozgatni kell áramlattal a növények levelét.


0,5 watt/ liter fényerő célszerű, 60 watt fényerőt kellene biztosítani legalább, t8 csőben ez 180cm fénycsövet jelent. t5 csőnél 137 cm körül kellene.

t8 csőnél lehet valamennyivel több a fény.


Létezik még az üveg fedeles akva, átlag ronda az üveg a felfröccsenő víz miatt, a hűtés nyáron nehezen megoldható, pc ventilátort nincs hova tenni, el kell húzni az üveget, gyári tetőkön van szellőzés, arra rá lehet tenni a pc ventilátort.

2014. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!