Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Ecsetalga ellen mit...

SOS! Ecsetalga ellen mit lehet tenni? Azt mondták az állatkereskedésben, hogy azért van, mert sok a fény, és némi természetes fény is éri az aksit. Ez igaz? Nem épp az a baj, hogy kevés a fény, mivel barna algának minősül?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Ecsetalga ezer dologtól lehet, fényből pedig bármennyi lehet, ha az össze többi körülmény (táp, co2, gyorsan növő növények) egyensúlyban vannak vele, akkor nincs probléma.


(A barna alga nem tudom most hogy jön ide, az egy külön faj, az ecsetalga az ecset, és nem barna, ráadásul a barna se a kevés fénytől van, ez csak egy legenda, a sok szilikáttól meg a rossz szűréstől van)


Ecsetalga meg leginkább attól van, mert valamivel behurcoltad az ecsetalga spórákat, és onnantól kb kiirthatatlan.

Meg a lassan növő növényektől, sok táptól, foszfáttól, elégtelen szűréstől, ritka részleges vízcseréktől, rossz spektrumú fénytől...


A tereptárgyakat ki tudod venni, és lesúrolni,a kemény levelű növényeket szintén ki tudod venni, amelyik levél nagyon algás, éles pengével vágd le, a többit híg hipós oldatba áztasd rövid ideig, öblítsd le, és rakd vissza.

Állítólag az easy carbo is kordában tartja a szaporodásukat, (az egy folyékony szén forrás növényeknek)

egy fecskendőbe felszívva, nyomd közvetlenül az ecsetalgára, ahol látod, hogy van az akváriumban.

És annak is örülj, ha megállítod a terjedését, mert az egyik legmakacsabb dög.

2014. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálok mindent megtenni, köszönöm szépen!
2014. febr. 22. 11:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Esetleg még tudnátok adni tippet, hogy a jávai moháról le lehet valahogy szedni? Ez a legnagyobb bánatom az egészben :( Épp hogy már kezdett belendülni...elfolytja ez a...
2014. febr. 22. 15:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet leszedni róla. Még a fonalas algákat se, ami gyengébb, az is kivégzi.

Vágd ki a nagyon fertőzött részt, a maradékot kezeld esy carboval, hátha segít... de nem valószínű. Nem egy ellenálló rendes száras leveles növény, csak egy gyenge moha. Az alga kivégzi.

2014. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sejtettem...és ha különszedném egy vödörbe, és sera algairtót tennék bele?
2014. febr. 22. 15:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pár maréknyi jávai moha olcsóbb mint annyi algairtó, amivel az ecsetalgát ki lehetne nyírni. De nézd meg az árakat, ha jónak látod próbáld meg. De az algairtótól ne várj csodát.

Mindenesetre ha kipróbálod, kezdhetsz rögtön az ajánlott adagolás minimum 3-szorosával.

2014. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy egy félig feltöltött vödörben végül is könnyű nagyobb koncentrációt elérni, így nem kell annyira sok...megpróbálom...azt hiszem már nincs mit veszíteni...
2014. febr. 22. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem csinál vele semmit, megpróbálhatsz egy minimális hipót, vagy neomagnol tablettát tenni a vízbe, de csak akkor, ha már tényleg amúgy kidobnád a mohát, mert ezek valószínűleg hazavágják a mohát is.
2014. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg majd írd meg, hogy mit csinált vele az algairtó!
2014. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MCsperX ***** válasza:
Szia, kicsit késői a válasz, de nekem a boltban az Easy Life algaölő szert ajánlották,szintén ecsetalgára. Heti egyszer, vízcsere után nyomtam az akváriumba, és kb 2,5 hónap alatt már csak minimális az ecsetalgám. Pusztulást nem okozott a szer, de rá is van írva, hogy nem ártalmas. Csak picit drága, picivel 3 ezer fölött volt.
2014. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!