Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim pick up 2010 elég egy...

Eheim pick up 2010 elég egy 114 l-es akváriumba?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha-ha... fele akkorába elég!
2014. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor mit helyette?
2014. febr. 22. 20:01
 3/19 anonim ***** válasza:

Ez eléggé határeset, hogy külső szűrő kellene, szóval ha belső szűrő lesz, akkor az olyan nagy legyen, ami csak belefér, meg nem árt ha van egy megfelelő vízforgatása is.

Én valami ilyesmikkel próbálkoznék:

[link]


[link]

2014. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor sajnos eléggé el lettem tájolva az állatker.ben...
2014. febr. 22. 21:59
 5/19 anonim ***** válasza:

Semmiféleképp nem elég, az aljzaton sok múlik, ha példa gyöngy kavics, vagy festett dekor kavics akkor esélytelen a belső szűrő.

Ha jó ajzatott tettél, porózus szerkezetűt, rostált sóder,(apró szemű) kvarc homok, agyag talaj( Jbl manado, pro soil, stb) akkor vegyél még egy pick up 210-et, felváltva takarítva szépen elviszi kettő, halak esetében mondjuk 15 nano hal, 1 anci, 6 kisebb páncélos harcsának probléma mentesen elég.


Ha nem jó az ajzatod akkor inkább 20000 ft fölött valamennyivel kapsz külső szűrőt, azt vegyél.


Bár nálam már volt hogy elszállt a fázis az áramnál, 2 napig nem volt áram, lemerültek a szünetmentes tápok, nem volt szűrés, nem voltunk otthon a szomszéd mondta mizu, semmi baja nem lett semminek, nem emelkedett az ammónia szint, koszosabb volt az ajzat ennyiből megállt a dolog, ennyit számít a jó porózus ajzat amiben megtelepednek a baktériumok.

2014. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tehát inkább 2 db eheim 2010, mint 1 nagyobb teljesítményű,azok közül,amit itt ajánlottak? 1 db 800L/órás nem lenne elég manado talajhoz?
2014. febr. 23. 12:05
 7/19 anonim ***** válasza:

Lényegesen jobb a két belső szűrő, mint ha egy nagyobb lenne.


Van a szűrőanyagban egy áramlási sebesség, külső szűrőknél mivel nagy a vödör alapterülete, lassú a víz oszlop emelkedés, optimális a baktériumok megtelepedéséhez, amik lebontják az ammóniát.


Belső szűrőben takarítás után eszeveszett az áramlás a szűrőanyag körül, opálos lesz a víz, pár hét múlva tompul az áramlás, már jó lenne a baktériumoknak, csak akkor meg takarítja mindenki mert nem nyomja a vizet, sok a lebegő szennyeződés az akvában.

Ezért jobb a két belső szűrő, a frissen takarított, jó áramlást csinál, gyorsan szedi össze a szennyeződést, a régebben takarított jobb ammónia lebontásban, hatékonyabb.


"1 db 800L/órás nem lenne elég manado talajhoz?" az a fentiek véget hetekig csak fizikai szennyeződések begyűjtésere jó, ezért algásak az 1db szűrővel szerelt akváriumok. A jó talaj lényeges, baktériumoknak előnyös, de nem árt ha a szűrő is szerepet játszik a biológiában.


De mint írtam a két belsővel szerelt verzió csak alul telepítetten működik, ha nagyobb halakat akarsz akkor inkább külső szűrő.


Én minden akváriumba agyag talajt teszek, így duplán biztosított a dolog.


Ajzat cserénél egy lávaköves baktérium kultúra nem árt, sera nitrivec.


A félre értés elkerülése véget a külső szűrőnek párja nincs, ha lehetőség van rá azt vegyél, ha nincs és a fenti kompromisszumokat vállalod, kicsi halak, ajzat csere, akkor 2 belsővel egészséges lesz az akva.

Te tudod, te ismered magadat, hogy tudod megállni egy karakteresebb, nagyobb hal elkerülését, a kereskedésben, menyire csábulsz el.

Én körbenéznék hal ügyben előbb, a technikát úgy lehet a legjobban összerakni.

2014. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Példa itt van ő: [link]


Olyan mint egy kutya, jön oda ha leülök az akva elé, növényevő, napi 3-4 órát eszik ha nincs alga, kifejletten lassú, komótos hal, tehető 114 literbe de egy hét alatt megpakol mulmal egymaga egy pick up 2010-et, kötelező etetni megeszi különben a növényeket.


Ha ilyenbe belefutsz ahhoz kevés a belső szűrő, ne a szűrés válasszon halat hanem te döntsd el mi tetszik.

Van neonhalas akvám, szép messziről, de nem ülök le elé gyögyörészni, a gurámiknál van Romeo, meg Varacskos, meg tudom különböztetni őket.


De példa hoztam most egy valószínű fejlődési rendellenességgel született páncélos harcsát, 8000ft-ért hajlandóak votak oda adni, 13 centis, úgy néz ki mint egy delfin, másfél éves, 2,5X akkora mint a többiek.

Egy hete van nálam, bődületes kópé, az összes neont odaadnám érte kapásból, az se érdekelne, hogy ő van egyedül az akvában akkora jelenség, vonzza a tekintetet.

2014. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! Esetleg tudnál akkor ajánlani egy megbízható külső szűrőt? Most már nem akarok hülyeséget venni...ha egy ilyet beszerzek, akkor ez önmagában elég, vagy ajánlatos mellé a meglévő eheim is? Köszi előre is! Ha megkérhetnélek, leírnád a Te akvádnak a technikai felszereltségét is? Szerintem egyike a legszebb akváriumoknak itt a GYIK-on. Csak tanulni lehet belőle! Köszönöm!!!
2014. febr. 23. 15:01
 10/19 A kérdező kommentje:
Jah igen, ezt onnan tudom, hogy már láttam, hogy megosztottad v.hol a képét, de sehol sem találom, melyik kérdés volt az :)
2014. febr. 23. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!