Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így jó lesz az aksim?

Így jó lesz az aksim?

Figyelt kérdés
60 literes. Alján aquabasis táptalaj, rajta manado. Világítás 50 watt, külső szűrő tetra ex600-as. Co2 adagolás. Heti részleges vízcsere. Növényeset szeretnék.
2014. febr. 28. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez elég sok dolgon múlik azért 60literre kezdőként (gondolom) 50watt fénnyel kezdeni érdekes lesz vagy nagyon jól sikerül vagy ha valamit elcseszel tele leszel algával.
2014. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a külső szűrő+a heti részleges vízcsere gondolom csökkenti ennek a veszélyét. Bár biztos nehéz ezt így előre megmondani.
2014. febr. 28. 10:52
 3/9 Platypus ***** válasza:
82%
Ez így alapvetően jó, komplex folyékony táppal kiegészítve. Viszont mindenképpen kihívás, így kezdőként lesznek problémáid, mert senki sem születik Takashi Amanonak. Kezdetnek ígéretes, ebből sok jó dolgot lehet kihozni.
2014. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én nagyobb szűrőt vennék, mondjuk ex 700-at.

(De igazából 1200-at, csak azt nem merem leírni, mert még jobban lehúznak.. :D)

2014. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sokat vaciláltam a tetra700-asával is, hogy melyiket válasszam, de inkább maradtam a 600-nál. Árban sem lett volna sok a különbség amúgy. Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 28. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Kíváncsi lennék, hogy miért döntöttél mégis a 600-as mellett.
2014. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az akvakertész-en olvastam a tapasztalatokat és úgy döntöttem, hogy elég lesz nekem a 600-as. Ha leveszem az aksiból azt, hogy kb 8-10 cm-es az aljzatom, akkor nincs meg a nettó 60 liter. Meg féltem attól, hogy az áramlat elviszi a halakat, vagy felkavarja a manadot, ami ugye eléggé könnyű.
2014. febr. 28. 15:32
 8/9 Bubuc ***** válasza:

Az áramlatot tudod csökkenteni a csapokkal.


Milyen töltet van a szűrőben?

2014. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Mechanikai szűrőanyag: Tetratec®fekete szivacs 2db • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec® perlonvatta • Kombinált biológiai és mechanikai szűrőanyag: Tetratec® Kerámiagyűrű • Biológiai szűrőanyag: Tetratec® Bio Filter Ball • Kombinált biológiai és vegyi szűrőanyag: Tetratec® Aktívszén • Szűrőtöltet kosarak: 3 db."


De rendeltem hozzá siporaxot.

2014. márc. 3. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!