Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér kicsapódás miért van...

Fehér kicsapódás miért van belül az akvárium falán?

Figyelt kérdés
Mondjuk sejtem h túl kemény a vizünk. Elvileg itt Tatabáőnyán a ph 10... de 2 napja mostam ki az akváriumot, de már elkezdett belül lerakódni fehér vizkőhöz hasonló a falra, nem ez az első eset. Multkor is utólag kapartam le pengés kaparóval. De nem szép látvány, lerakódik a növényekre is. Sera Toxivecet használtam, elvileg az lágyitja a vizet, nem?? Mivel tudnám ezt megelőzni? Vizforralás, sósav? JBL vagy Sera ph minus?
2014. márc. 1. 06:52
 1/3 Platypus ***** válasza:
A pH 10 azért túlzásnak hangzik. Mindenesetre létezik olyan extrém kemény víz, ami a tüneteidet okozza. Az általad kinézett módszerek közül a forralás a leginkább életképes. Ha nem kifejezetten kemény vizet igénylő halakat tartasz, akkor érdemes lenne elgondolkozni a gyantás lágyításon.
2014. márc. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az akvárium méretedtől függően a legegyszerűbb az ioncserélt víz. 0 nk és 5ph, 5 literes flakon 200-300ft között mozog.


Számokkal, példa 100 liter a víztömeged, le engedsz 10 liter vized az akvából, marad benn 90 liter vized.

Ha 20nk mondjuk a víz az akvában pótolod a 10 litert ion cseréltél akkor: 90x20+10x0=1800:100=18 vagyis 2nk keménységet faragtál.

Ph értéken pedig szintén 100liter víztömeggel számolva (ha 10ph, szerintem is sok) 90x10+10X5=950:100=9,5 vagyis 0.5 ph a lefaragás.


A párolgást célszerű ion cseréltél pótolni.


Kevert ágyas gyantánál meg vagy külön hordóba lágyítasz vagy lehet akváriumba is csak ki kell számolni a dózist, egyszerre 2 nk a lágyítás max, 1 liter gyanta 100 liter vizet lágyít 0 nk-ra 100 liter víztömegre 1 deci gyanta belső szűrőbe elég egy adagnak, utána az a gyanta még lágyíthat így nem árt külön még hajtani csapvízben.


Ha megírod az akva méretét, és kb menyi víz van benne segítek kiszámolni, hogy jársz jobban


Gyanta az ilyen: [link]


Regenerálás az 800-900ft +posta költség(ha nem tudsz elmenni leadni a régit és elhozni az újat)


Elsőre az ioncserélt víz sokat javíthat.

2014. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem olcsó egy RO készülék, de ha belefér a keretbe, akkor lehet, hogy érdemes lenne rá beruházni.
2014. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!