Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet az akváriumban lévő...

Lehet az akváriumban lévő ecsetalgás fát hypós vizben áztatni? Ha igen mennyi idő mulva tehetem vissza?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

A fát 20% hipó, 80% vízbe tedd, mártsd bele az ecset algás részt, elég gyorsan marja az algát. Csak belemártod kiemeled, várj pár percet amíg kifehéredik az alga, utána súrolás, ha akarod belemárthatod megint, súrolás, (köröm kefe gyökér kefe, szivacs) utána víz alatt dörgöld meg többször öblítsd le,dörgöld meg.... esetleg áztathatod egy fél órát tiszta vízben


Ecet is kinyírja amúgy, próbáltam, az biztonságosabb, ott nem kell hígítani csak ráöntesz egy kicsit és megmarja.

Ugyanaz, öblítés...... esetleg hajszárítóval szárítsd meg a fát elpárologjon az ecet, ha kicsi az akva, ph értéket birizgálhatja.


Ha alig érzel hipó szagot vagy csak enyhe akkor mehet vissza.


Kicsi víztömegű akvánál én ecetet használnék.

30-35 liter víztömegnél példa 54 liter akva már ha marad egy pici hipó az se csinál galibát.(hajszárító itt is jó)


Nem rég volt problémám, kaptam egy full ecset algás akvát, szinte ingyen, tokkal vonóval, ecetet használtam eltelt 2 hét és nem jött vissza az ecset.


Hipónál van, hogy visszajön már 1 hét után, jönnek a pamacsok a fán.

2014. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat már sokszor kaptam tőled hasznos tanácsokat.
2014. márc. 1. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez megoldódott:)Nekem az anubiason van ecsetalga,azzal mizu?(bocs,hogy bekérdezek):)
2014. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anubias két szempontból problémás, lassú növekedésű növény, így könnyen megtelepednek rajta az algák.

A másik probléma az emers átállás, a növénykertészetekben levegőn nevelik mint sok más növényt, csak a gyökérzet van vízben, a víz alatti átállás vagy sikerül, vagy nem.

Sok növény levele formát vált, sok növény levele elkorhad és újakat hajt.


Pl a bokros bal oldali Echinodorus, a középső vízi hortenzia levelei teljesen más formát kapnak, színre és alakra is. [link]


A lényeg ha az átállás lassú, megtelepedhetnek az algák, én azokat a leveleket alul lemetszem.


Megoldás még a 20% hipós vízbe mártás, neten elterjedt, próbáltam már, én úgy mondanám inkább, hogy csak az algás levelet kell belemártani, 1-2 másodpercre, utána gyors öblítés, az alga elpusztul, a levélnek 50% esély van, a növény megmaradt.

2014. márc. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
köszi.
2014. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!