Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik rákfajták a legnépszerű...

MBS kérdése:

Melyik rákfajták a legnépszerűbbek, legjobban tarthatóak az akváriumba? Hogy kell berendezni egy rák akváriumát? Milyen alakú legyen? Lehet egyet is tartani vagy többet érdemes?

Figyelt kérdés

Érdekelne róluk minden, fűtés, levegőztetés stb.

Mely fajok ajánlottak?

Érdemes ilyen Nano akváriumot venni vagy jobb ha magának rendezi be az ember?


Hogyan rendezzük be az akváriumot?

Mekkora legyen minimum?


Milyen sűrűn kell körülbelül takarítani ezeket az akváriumokat és mennyire macerás?


Köszönet!



2014. márc. 2. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én márványrákot tartok.10-30C°-os vízben jól érzik magukat.Naponta elég egyszer egy sera crabs natural karikát adni nekik.szűrés kell.levegőztetés nem szűkséges ,de jó ,hogyha van.100L-es akváriumban 10 -et lehet belőle tartani.jó nano a akvárium is ,de jobb ,ha berendezed.kifejlett méret:12-15cm.havonta egyszer elég,a víz 30-50%-át lemerjük majd újra feltöltjük.min 5L egy ráknak. [link]
2014. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 50 liter alatti akváriumba nem tenném őket. Ebben 3 darab jól ellenne. Minimum egy Eheim pickup 2010 szűrőt ajánlok, de ha külső, az még jobb.Növényekből szerintem csak az Anubiasokat nem szedik szét, ezeket kőre vagy fára kell kötözni. Aljzatnak gyöngykavicsot vagy homokot lehet tenni. Heti 25%-os vízcsere kell, havonta szűrőtakarítás. Rákok nélkül még kell járatni a szűrőt 3 hétig, hogy megtelepedjenek a hasznos bacik. A márványrák aránylag könnyen beszerezhető, és ha pesti vagy, akkor a Városligeti-tóban is rengeteg van, lehet belőlük fogni, de csak éjszaka jönnek elő.
2014. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az a lényeg a berendezésnél ,hogy sok legyen a búvóhely.csak erőteljes halakkal tartható együtt
2014. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:

Én a narancs törperákot ajánlom. Picit drágább mint a többi, viszont kicsi marad és nem bántja a növényeket, és még a halakkal sem szokott gond lenni.

A nano akvárium csak annyit jelent hogy kicsi, mindenképpen magadnak kell berendezni. Az előre összeválogatott akváriumszettek ritkán működőképesek.

2014. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olyan faj lenne a legjobb ami nem teszi tönkre a mohát. Vagy ha jól tudom moha az amit sok szép akváriumban látok gyönyörű zöld szine van és elég buja, bár ha kitépkedi az úgy érdekes lesz :D
2014. márc. 2. 14:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és a kocka vagy a téglalap alakú célszerűbb?
2014. márc. 2. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
a területétől függ.minél nagyobb az aljának a területe annál jobb,tehát a téglalap jobb
2014. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
A narancs törpe a leginkább mohabarát rák. Vagy ha nem ragaszkodsz a nagy ollókhoz, akkor a garnélák is jók neked.
2014. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem. És ezekből mennyi a legkevesebb amennyi tartható? Gondolom egyedül nem a legjobb. És mekkora a minimum akvárium? Inkább téglalap legyen nekik?
2014. márc. 2. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:

A lap alján olvashatsz a nagyobb rákokról:

[link]


Ez az 5l/rák szerintem nettó butaság, ezek a rákok imádják felfedezni a területüket, általában 50x100 centisnél kisebben nem illik tartani őket.

Illetve lehet tartani őket egy befőttesüvegben, de a gyerekedet sem a kocsi csomagtartójában neveled fel...


Ha nano akváriumot akarsz, akkor mindenképpen a kisebb garnéla fajokat javaslom.


50 liter körül már legyező és sepregetőt is lehet tartani.


Olvasgasd a linkelt oldal, nagyjából minden, itthon elérhető faj rajta van, köszönjük Hable-nak

2014. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!