Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettának ilyen akavárium jó?...

Bettának ilyen akavárium jó? /lent/

Figyelt kérdés

[link]


Ilyenre gondoltam, bár én számításom szerint 37,5 literes nem 45. Szóval 37,5 literes akvárium az adott szűrővel, 25 W helyett 50 W-os fűtővel, az adott lámpával megfelel egy betta tartására?

Nem volt még akváriumom, ez lesz első, szóval építő jellegű hozzászólások, tanácsok jöhetnek. Köszii előre is!!



2014. márc. 3. 13:56
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Ezek számolni sem tudnak?


Amúgy ezek a szettek drágábbak, mint ha megvennéd külön a hozzá való dolgokat. Arra jók, hogy a silány szűrők fütők és világítások fogyjanak.


Egy 40 liter körüli akvárium max 3-4 ezer, világítás 6-7, egy asztali csapos foglaltú lámpa. Akvárium világítás is, a "csíptetős" is ekörül van.

A szűrő az, amit inkább vegyél magadnak, ezek a legeslegolcsóbb, legsemmitérőbb, "legkínaibb" szűrők, amiket ezekbe raknak.

Tehát szűrő 3-4 ezer, akár egy aquael fan1-2 jó lehet bele, ha egy betta lesz.

Fűtő 2-3 ezer körüli.


Összeszámolva: 18 ezer durván, és normális dolgokat tartalmaz.

2014. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszii a választ! Az a baj, h külföldön élek és külföldi oldalakon nézelődök és itt külön-külön megvenni dolgokat kb ugyanannyi vagy még drágább. Ez mondjuk nem azt jelenti, h elzárkózom ettől a lehetőségtől, mert ha kell, akk megoldom így is. Ami problémát okozna ebben a verzióban, amit írtál, az az akvárium lefedése lenne. Olvastam, hogy bettáknál fontos, hogy legyen, nehogy megfázzon, mikor levegőért felmegy a felszínre.
2014. márc. 3. 15:08
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:

Üveglap is jó erre, igaz az lefog a fényerőböl egy keveset, de árnyéktűrő növényekkel megoldható így is.


Rosszul fogalmaztam. Nem lesz olcsóbb, ha külön veszel mindent, de cserébe sokkal jobb minőségű dolgokat kapsz.

2014. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszii a válaszokat és a segítséget még egyszer :)
2014. márc. 3. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:

B- verzió:

Keress Eheim szettet, abban minden rendben van, esetleg eggyel nagyobb szűrőt kérjél bele, ez nem szokott gondot jelenteni. Nekem ilyenem van garnélásnak, innen:


[link]

2014. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszii tippet, ennek utána fogok nézni :) és természetesen mentek a zöld kezek :) sokat segítettetek mindketten :)
2014. márc. 4. 09:48
 7/8 gungasam ***** válasza:

Mivel első akváriumod, ezért javasolom, hogy ne feccölj bele sokat. A szépségét úgyis a szakszerű gondozottság, tisztaság és egyszerűség adja..A betta nem igazán igényes a hely nagyságára, és mivel tud levegőt venni a levegőztető is puszta dekoráció marad.

Amikor biztos, hogy "bejön neked" az akvarisztizálás beruházhatsz még bőven.

2014. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem néz nagy akváriumot, hiszen 30 liternél kisebben bűncselekmény -az állatvédelmi törvény alapján- gerincest tartani.
2014. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!