Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert budosodik be enyire az...

Miert budosodik be enyire az akvarium? Beszurkul a viz es olyan budos lesz hogy nem lehet a szobaba ulni. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
A fiam akvariuma van ram bizva mig kulfoldon van. 2 hete takaritottam ki, mindent kimostam a koveket is. Kovetkezo szombatra buzlott. Lecsereltem a vizet de masnapra ugyanez tortent. Es tegnap megint. A szuro vegig mukodott.

2014. márc. 8. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Levegőztető megy? Ha megy, mennyit egy nap?
2014. márc. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. S mennyit megy egy nap?
2014. márc. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egesznap meg meg ejjel is
2014. márc. 8. 08:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért büdös mert: "2 hete takaritottam ki, mindent kimostam a koveket is"


Ha ezt a fiad mondta akkor ő a ludas, ha te magadtól csináltad, találtad ki akkor te leszel a felelős , hogy elpusztulnak a halak.


Szombat van elvileg nyitva az akvarisztika.


Vegyél egy sera aquatan, vagy sera toxivec nevű készítményt, cseréld le az akvárium vizének 40%-át olyan vízzel amit fenti szerek egyikével kezeltél, a kezelésiben megadott dózisban használd 5ml/20 liter víz.

Nyomj az akváriumba is ugyanilyen dózisban a bent maradt vízhez, egyik szer elég a toxivec jobb.


Kell még egy baktérium kultúra, sera nitrivec elég jó, nyomj belőle az akváriumba minden nap 1-2 ml-t.


Most nálad ammónia van, ez rövid időn belül megöli a halakat.


Ha fentiek szerint jársz el megúszhatják.

30 perc múltán elmúlik a szag.

Későbbiekben a víz 30%-át cseréld le csak hetente, állot vízzel vagy vizelőkészítővel kezeld. (aquatan-vagy toxivec)


A szűrő szivacsát csak akvárium vízbe takarítsd, tele van hasznos baktériumokkal amik lebontják az ammóniát, te ezeket kiirtottad, ezért büdös a vized.


Ma eddig voltam online, holnap válaszolok ha van kérdésed de megteszik a többiek is.


Sokat ne gépelj mert szorulsz a fiadnál.

2014. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja anti klór jelen helyzetben nem jó, az nem köti az ammóniát (wc szag) arra olyan vizelőkészítőt vegyél ami köti.


Baktérium kultúrából vehetsz más márkát is, ha nem kapsz serát.


Boltos szakértelme nem nyert, ő csak egy kereskedelmi végzettséggel rendelkező emberke átlag, ragaszkodj az ammóniát megkötő vizelőkészítőhöz.

2014. márc. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszi megprobalom
2014. márc. 8. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Írhatnál, hogy mi újság.
2014. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
bocsi nem nagyon volt idom. kiszedtem egy novenyt ami eleg 'ramatyul nezett ki' es azota nem budosodik ujra
2014. márc. 9. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Te tudod mit csinálsz, 2 hét alatt többször lecserélted a teljes vizet, ennek kihatása lesz a későbbiekben, egy egészséges akvárium a baktériumokról szól, a halak ürülékéből, vizeletéből, kopoltyúiból, szúrós szagú ammónia válik ki. Három hét mire elszaporodnak a baktériumok, ők ártalmatlanítják az ammóniát, nitrit lesz belőle, majd nitrát végül, ami hasznos a növényeknek.

Heti 30% részleges állott vizes cserével csökkentjük a megmaradt nitrát szintjét amit a növények nem használnak fel.


Szóval ne dőlj hátra.

2014. márc. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!