Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen lámpát ajánlanátok...

Milyen lámpát ajánlanátok 30l-es akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Van egy használaton kívüli Aquael 30l-es Schrimp Set-em. Tönkre ment pár éve benn a lámpa, így megszüntetésre került a kis növényes akváriumom. Akkor főként mohákból állt az egész.


Most úgy döntöttem, csinálok belőle garnélás akváriumot. Ehhez azonban lámpa kellene. Mit ajánlanátok, ami még jó árban van? Szeretném minél kevesebből kihozni. Körbenéztem baráti társaságban, a következő növényeket szerezném bele majd: gömbalga, jávai moha, valamelyik Bacopa faj (barátom se tudja pontosan, melyik), és egy Cryptocorine. Ehhez milyen lámpa kellene kb?


Szerintetek vegyek komplett lámpát, vagy, ami még eszembe jutott, használjam fel az Aquael lámpáját, és a műanyag, fényvisszaverővel ellátott részébe szereljek egy foglalatot, és bele egy kompakt fénycsövet? Ugye ilyen lámpáról van szó: [link]



2014. márc. 8. 10:58
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:

Ha nem akarsz nagy fényáradatot, vegyél az obiban egy ilyen kis csapos asztali lámpát. Én 3500 ft-ért vettem.


De ha kocka akvárium, akkor jó lehet egy sima asztali lámpa is kompakt izzóval.

2014. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:
De ha meg tudod szerelni az aquael világítást, azt használd, talán új fojtó elég, meg kompakt fénycső.
2014. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És egy kompakt izzónál mit érdemes szem előtt tartani? Úgy értem, milyen paraméterek a legfontosabbak? W, K, lumen, vagy miden passzoljon?
2014. márc. 8. 11:22
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
30 literhez egy olyan 15-20 watt körül nézz, 6500K színhőmérsékletűt.
2014. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pendulum92 ***** válasza:
De nézd meg a trafó mennyit bír el, az legyen a max.
2014. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!