Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 90-literes akváriumba...

Stansfield kérdése:

Egy 90-literes akváriumba vettem egy 150watt-os sera fütőtt és 28-fokra van beállitva, hogy elég -e a halaknak?

Figyelt kérdés

Halaim:

-Guppi

-Black molly

-páncélos harcsa

-tetra

-zebradánió

-xifó

-Platti


2014. márc. 9. 09:56
 1/7 Fodor Zoli válasza:
Igen, de inkább javaslom a 27 °C-ot, és néha mérd meg a vízhőmérsékletet, mert az a 150watt sok egy 90-es aksiba
2014. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg a 28 c.fok, ha tisztességesebb világításod van abból lesz 30 fölött is napközben, pláne ha zárt fedős az akva.


Nem néztem utána a halaknak pontosan, páncélosnak, tetrának, Zebradániónak, xhiphonak 25 c.fok teljesen jó.


Hőmérő, és napközben mérd lehetőleg a világítási idő végén célszerű beállítani.


De a 28 c.fok állás kritikus szerintem, egyik másiknál a világítással együtt a pusztulási, túlmelegedési határ, főleg ha 28-ról indul reggel.

2014. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

28 fokra állitva a vizmelegitő fedett üvegtetejü az aksi, és oránként mérem a hőmérsékletett ami 25-26 fok.

És köszönőm a válaszokat.

2014. márc. 9. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon pontatlanok a fűtők, egy egyszerű bimetál van benne aminek ellen rugóját a tekerő fölül egy gumi szigetelésen keresztül nyomja, növelve, vagy csökkentve az ellenállását, hőmérő kell beállítani.


0,5-1 c.fok a tűrés határ, példa 25 c.fok be, 26c.fok ki, erre rá kell számolni a tetőben a világítás fűtését.

Ha példa be állítod reggel 26 ról indul, a világítás feltolja 28-ra délutánra, akkor inkább induljon 24-25c.fokról reggel, nem baj ha este kicsit visszahűl a víz.


25c.fok a te halaidnak átlagban jó.

2014. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

B.Joci köszönőm a választ, akkor beállitom úgy ahogy irtad.

:-)

2014. márc. 10. 04:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Vízcserénél figyelj mindig, hogy ki legyen húzva, 70 liter körüli valós víztömeg van az akvádban, ha le engeded a vizet a fejben levő hőérzékelő bekapcsolja a fűtőszálat alul, 50-60 liter víz marad benn ha le engedted a cserét, egy ekkora fűtő már szépen felforralja egy hosszabb telefonhívás alatt.


Pár hétig hordtam egy resun 35 wattos fűtőt munkahelyre teavizet forralni, a fej nem volt víz alatt, szuper teát gyártottam vele.

2014. márc. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért annyira odafigyelek rá :)

De biztos finom volt a tea? :D

2014. márc. 12. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!