Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nálatok is ilyen költséges az...

Nálatok is ilyen költséges az akvárium fentartása?

Figyelt kérdés
Már nem is merek hazamenni egy-egy új szerzeménnyel, mert csak azt hallgatom, hogy már megint a halak... Először vettem egy komplett akváriumot pár éve. Aztán rájöttem szépen fokozatosan, hogy lehet hogy jobb lett volna, ha saját magam vásárolom meg a dolgokat, de ugye ez csak menet közben derült ki. Pl külső szűrő, a világítás egy nagy nulla, külön armatúra várárlás, aljzat csere, növények stb... Ilyen-olyan kezelőszerekről már nem is beszélek, ja meg a co2... húú, össze se merem számolni, hogy mennyit költöttem már rá, de szerintem több 100 ezer forint.
2014. márc. 13. 13:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egy 20 l-s aksim van egy bettával (pontozzatok le), de mindig találok valamit, amin lehetne javítani. Pl: kiégett a fénycső, kéne új. Nem szép a növény, vegyünk újat. Kis híján elpattan az őskori aksi üvege, új kell. Stb.


Szóval igen, drága mulatság.

2014. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pedig mikor elkezdtem, (gyerekkorom nosztalgiája miatt) nem is gondoltam volna. Óóó, megveszek egy szettet, "'oszt jónapot":)) Abban lesz minden... Otthon el sem merem mondani mi mennyibe kerül, mindig a felét hazudom:))
2014. márc. 13. 13:53
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Kellő alapos utánajárással, keresgéléssel azért viszonylag normális áron megtudod venni a szükséges dolgokat, és így többször se kell megvenni egy dolgot.
2014. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Igen, sokba kerül, és igen, költhetnénk azt a pénzt másra is. Én meg szoktam nézni, hogy mások mire költenek, vagy én mi másra költök, és azok a dolgok mennyi örömet jelentenének nekem, összehasonlítva az akváriummal. Mert az öröm fontos, hogy meglegyen!!! :-)
2014. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor tedd össze a két kezed és örülj, hogy nem lovat tartasz:)
2014. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na lovat azért nem... nincs akkora helyem:)

Amúgy így is utána járok mindennek, pl neten rendelem a dolgokat, nézem hol a legolcsóbb, mert sajnos drága városban élek, meg amúgy sincs itt semmi sem, amit venni akarnék...

Igen, az öröm az fontos, este leülök az aksi elé, ölembe veszem a macskát és együtt nézzük a halacskákat. Ő próbálja elkapni őket, én meg dörmögök neki, hogy úgysem fog sikerülni...:)

2014. márc. 13. 14:25
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
jaj, de cuki...
2014. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 YourDestiny ***** válasza:
Valamit valamiért. Egy szép és igényes akvárium drága. Tény, hogy nem olcsó hobbi.
2014. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Pendulum92 ***** válasza:
Attól függ mekkora az akvárium, ha nem 4-500 literes, nekem a több százezer forint soknak hangzik. Kivéve ha high-tech növényes.
2014. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "kiegészítő tevékenység, hobbi" nélkül nagyon nehéz létezni, lehet de előbb utóbb besokall az ember.


Persze költséges de mi nem az.


"mert csak azt hallgatom, hogy már megint a halak..."


Ha meg tudod értetni a családdal, hogy te így érzed magad jól otthon, akkor könnyebb a dolog, ha nem sikerül akkor stresszben tartod magad, ideges leszel ha az akvához kell nyúlni, kell valami hozzá, mert mit szól a család.


Nálam is volt téma, felsoroltam 8-9 lehetséges alternatívát amit a velem egyorrú férfiak csinálnak, és akkor nagyon gyorsan beixelte a nejem az akvarisztikát.


De azért biztos ami biztos alapon kapott egy csivavát, azóta ha megyünk a kis állatkereskedésbe jön velem, mer ruci kell, vitamin kell, kutya táp kell, új labda kell, kutyasampon kell, akármi kell, valami mindig kell.


Kompenzálni fontos a dolgokat bármivel, flex, fúró, hegesztő, alu kerék, vagy smink készlet, új hajszárító, új ruha, akármi, mindenkinek megvan amit akar és akkor csönd van.

2014. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!