Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek azért hogy a...

Mit tehetek azért hogy a mohámnak ne legyen baja? (bővebben lent) Az aki új úgyhogy a növényelhalásból csúnya dolog lenne gondolom. Ja aqael fan 3 700l/h

Figyelt kérdés
Sziasztok Tegnap indítottam egy 94l-es akváriumot amiben a víz enyhén fehéres szinezetű ill a karácsonyi mohán fehér por jelent meg. A vízről tudom hogy idővel kitisztul de a mohánál még nem láttam ilyet.
2014. márc. 13. 15:11
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:
A fehéres dolog az aljzat felkavarodása miatt van, elkezdett ülepedni, ezt látod a mohán.
2014. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:
Ha kitisztult a víz, egyszerűen kicsit söpörd le.
2014. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen akkor várok türelemmel :) Esetleg még annyit ,hogy ha szeretnék külső szűrőt ehhez az akváriumhoz akkor annak milyenek kellene lennie ha a rendszer a kövi: 80*30*40 es akvárium jbl aqua 2,5 l talaj , 2*5 kg 1-2 mm-es bazaltzúzalék. A táptalajban 8-8 szál tündér illetve átokhínár és 3 tő zöld kámos. A többi nem ültetett: jávai és karácsonyi moha valamint 3 kis anubias nana ,állat természetesen majd később : a meglévő rs garnélák és egy csapat valamilyen rajhal
2014. márc. 13. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Belekotyogok egy kicsit.


Két dolog miatt nagyon fontos lesz a tervezés jó előre.


1 tündér hínár.

2 garnélák.


A neked 30 a mélység, 80 a hosszúság.


Ezt az állományt egy bármilyen 700 liter/órás külső elviszi, 3,6- 4 literes töltettel. Sokan ajánlják és elégedettek a Tetratec ex 700-al vagy a JBL crystalprofi e700-al.


3 lehetőség van az elhelyezésnél, csak úgy befolyatod a vizet, áramlás a belsőre van bízva, a dupla esőztetőt a hátsó falra teszed, nem vagyok otthon ha jól emlékszem 12 luk 50-60 cm, vagy egy darab esőztetőt használsz a bal vagy a jobb oldalon.


Berajzoltam neked az áramlást: [link]


Az esőztető lukak a vízszintestől kb 30-45 fokban vannak felfelé, 0,5- 1 cm hullámokkal, így be van oldva az oxigén is. http://www.youtube.com/watch?v=Y7YeEe_r1k0


80 cm-t egy 700l/h, egy esőztetővel szépen végig tol, 90 centis akvát már nem, ahhoz 900-1200 liter/ órás kell.


Tehát már jó előre tervezd hova teszed a külső szűrő nyomó ágát, és hova ülteted a tündér hitárt.


Ha a hátsó falra teszed az esőztetőt akkor a front üvegen lesz mindig a növény, ami probléma lesz.


Ha a hosszú oldali áramoltatást választod akkor kellő távolságba legyen a hínár mert ledarabolja az esőztető.


A garnéláknak is előnyösebb a hosszú oldalra tett esőztető, ha a berajzolt képet nézed a szűrőkosártól félpályáig nincs nekik nagy áramlat, ott tartózkodnak majd szívesen.


Megoldhatod az áramlást a fan 3 szűrővel is, csak akkor hetente lehet takarítani, a külső szűrőt meg nagyon ritkán kell.


Nálam be van feszítve a tündér hínár balra, az esőztetővel, így nem kell három naponta metszeni, nem árnyékolja le az akvát, a halak szeretik, de nem kőnyű kezelni, elég extrém a növekedési üteme, elveszi a fényt minden elől.


http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


Vehetsz nagyobb szűrőt is pl 900 liter/ órást, csak azt majd lehet vissza kell venni az elején, a nyomó ág csapja zárható, gyári megoldás ha erős az áramlat.

2014. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!