Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppikat lehet tartani csapviz...

Guppikat lehet tartani csapvizben?

Figyelt kérdés
ugyhallottam hogy 2 het utan akvarium viz lessz belole aztan mehetnek bele a halak. Ez igaz?

2014. márc. 14. 04:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, jó nekik a csapvíz.

Viszont egyáltalán nem lesz belőle semennyi idő után "akvárium víz" csak úgy magától.

Ahhoz szűrő kell, (és folyamatos szűrés) a szűrőbe lebontó baktérium telepek, azoknak pedig valami ammónium származék, amin elszaporodhatnak.

És ehhez nem 2 hét kell, hanem 3.

2014. márc. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Corydoras válasza:
0%
Vízelőkészítő adalékkal azonnal mehetnek a halak. Csak a hőmérsékletre ügyelj!
2014. márc. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek a vízelőkészítők okozzák a legtöbb új hal halálát. Csak végszükségben használj ilyet, ha türelmetlen vagy, akkor nem érdemes akvarisztikával foglalkozni. 2 hetet minden, 8 évnél idősebb ember kibír.
2014. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább 3 az a 2.... Közben néha szórj be egy kis halkaját. megfelelő szűrő mindenképp szükséges, enélkül nem működhet az akvárium.
2014. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát igen inkább3.
2014. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szoval akkor mehet a csapviz, bele teszem a szurot meg a melegitot es azutan 3 het es mehetnek a halak?
2014. márc. 15. 03:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Néha szórj a vízbe egy kis halkaját, már az elejétől kezdve. Minden nap egy picit.

Akváriumból minimum 30 literes kell, de ebbe csak hímeket tarthatsz.

(Ami nem baj, mert sokkal jobban elférnek, sokkal szebbek, színesebbek, és ami a lényeg, nem szaporodnak túl)


Ha vegyesen akarod tartani a nemeket, akkor jóval nagyobb akvárium kell, és még úgy is probléma lesz rövid időn belül, hogy mihez kezdj a kishalakkal, szóval erre ki kell találni valamit előre.

Ha kezdő vagy, én inkább csak hímeket tartanék a helyedben. Rengeteg féle színű van, nagyon mutatós egy kis csapat.

30 literbe mehet vagy 8 db hím guppi.

2014. márc. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

30 literbe 8 guppi???

Inkább csak 4. Ne kínozd őket. Négy fér el kényelmesen.

Tudom van ez a halkaja szórásos iskola, én nem nagyon hiszek benne, de ezt mindenki maga dönti el. Anno én is szórtam a 4 hétig üresen járó akváriumba halkaját, be is algásodott a kaja környékén rendesen, 2 nap alatt.

2014. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hangsúlyozom, HÍM guppi!

A hím guppik kb 3 cm-esek, csak a farkuk nagy, gyakorlatilag nano halnak tekinthetők.

Megfelelő szűrés mellett igen kényelmesen elfér belőlük 6-8 db 30 literben!


Valamin pedig muszáj elszaporodni a lebontó baktériumoknak, egy tök üres vizet teljesen fölösleges keringetni.

Pont azért kell a 3 hét, hogy mire jönnek a halak, nagyjából kialakult baktériumflóra legyen.

Ehhez viszont mindenképpen kell valami ammónium származék, különben mi a fenétől tudnának szaporodni?!


Az algásodás pedig (pláne a kezdeti időszakban) teljesen normális jelenség.

Megfelelő szűrés és vízcserék mellett, ha beáll az egyensúly, abbamarad az algásodás.

2014. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 darab hím guppinak is szűkös a 30 liter, ami nettó 20-22 körül van.

Az algásodás mindenképpen elindul. Tapasztalataim alapján elég, ha a beültetett akvárium megy 3-4 hétig, ez idő alatt keletkezik bomlástermék.

2014. márc. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!