Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Mi baja van a súgeremnek?

Gyuszi13 kérdése:

SOS! Mi baja van a súgeremnek?

Figyelt kérdés
Van egy pseudotropheus kingsize hìmem és tegnap mindkét szemén penészre hasonlítò fehér valamik vannak a szemèn és màr kœrülötte egy kicsit véres is.
2014. márc. 16. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Az valószínűleg az is, penész.


Sok dolog okozhatja, és általában egy felülfertőzés szokott lenni, egy másik betegség után- mellett, mert csak úgy magától nem lesz penészes egy egészséges hal.

Leginkább csak egy gyenge (betegség vagy mérgezés miatt) halat tud megtámadni.

2014. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ès mivel kezeljem!
2014. márc. 16. 09:25
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Lehet penész, bár én még sügérnél sose láttam. Én inkább sérülésre tippelnék, az jellemző. A sérült felületre ködszerű szürkés fátyol jellemző, akár a szemre is.
2014. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az esetek nagy % ban a rossz vízminőség és a helytelen tartási körülmény a kiváltó ok, néha a vízhőfok,( ezeket ellenőrizd, ill ha elmaradt, végezd el a takarítást, részleges vízcserét stb) ritkábban bakteriális fertőzés, a penészgomba már csak másodlagos fertőzés. Ha csak 1hal beteg akkor karanténba kell tenni és ott kell megpróbálni a kezelést. Az a gond, hogy én nem tudhatom, hogy a rossz vízminőség okozza e a szemhomályt, vagy behurcolt fertőzés, ha a vízzel van gond akkor gyógyszer nélkül is meggyógyul, mármint, ha tiszta vízbe kerül. A karanténba tett halat kezeld parakil-dezinfekt együtes használatával esetleg xanta-mix el, ha 3 nap múlva sincs változás akkor 40% vízcsere és mehet még egy adag gyógyszer. Ha más tünetek is megjelennének, ill terjedni kezdene akkor baktopur kell. Az új gyógyszeradagok között és kezelés végén is részleges vízcserét kell csinálni, valamint erősen levegőztetni kell. Ha nem tudod kivenni, akkor csináld sűrűbben a részleges vízcserét, takaríts rendszeresen,ellenőrízd a hőfokot, etess vitamint és tegyél a vízhez SERA fishtamint, ha mákod van, akkor ennyiről rendbe jön.
2014. márc. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!