Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes csőnek daylight...

Növényes csőnek daylight mellé melyik a jobb vlasztás: Sylvania Aquastar vagy Hagen flora glo? Kinek mi vált be jobban?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 22:33
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
Az Aquastar nem növényes cső, ha ahogy az angolok nevezik: fluorescent. Színerősítő, színkiemelő fénycső, semmi köze a növényes csőhöz.
2014. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez furi, mindenhol azt írják, hogy elősegíti a növények fejlődését..:S akkor a hagen nyert.
2014. márc. 17. 13:32
 3/10 A kérdező kommentje:
És a Sylvania Grolux? Az már növényesnek mondható, nem?
2014. márc. 17. 13:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Én használom mindkét csövet, az aquastar lilásra, a grolux rózsaszínre színez, az aquastartól példa nagyon megindulnak a mohák, jó hatással van a gyökeresedésre, csirázásra, bokros növényeknél sokkal több az új hajtás.

Kontrol pédák: tavi tündérhínár rengeteg új hajtást hoz lentről, groluxnál kevesebb hajtás jobban terül fent.


H.M groluxnál terül az aljzaton, aquastarnál bokrosodik.

Valisneria sok kis új növény lent, kevesebb levéltömeg aquastarnál, groluxnál nagy erős robusztus levelek kevesebb hajtás új hajtás.


Sok eltérés a két cső között nincs, az aquastarnál hatalmas kontrasztot kap az akvárium, ha nappali csövet teszel mellé.


A grolux kék-piros aránya 1,42 vagyis 42%-al több a piros szín, aquastarnál fordítva van.


Amire vigyázni kell, hogy a groluxban példa annyi kék, piros szín van mint 2-3 nappali csőben, zöld minimális van csak, így nem kell belőle sok.

Co2 nélkül én 200 literes akvára tettem egy 25 watt t8 74 centis csövet, tökéletesen elég alig győzöm metszeni, amit bedobok növényt minden megmarad.

Mellé egy 18 watt nappali cső volt régebben, akkor is szépen nőtt minden, tettem most be még 2 nappalit világosabb legyen az akva, sok változást nem vettem észre, kitekertem 1 hétre a groluxot látványos volt a növények megtorpanása.

2014. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
"az aquastarnál hatalmas kontrasztot kap az akvárium, ha nappali csövet teszel mellé" ez pontosan mit jelent? Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget B. Joci! Még azt megkérdezhetem, hogy a hagen flora glo-ról mik a tapasztalataid/ infóid?
2014. márc. 17. 18:09
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Az Aquastarban nem túl sok a piros spektrum, a Grolux kiegyensúlyozottabb. Az konkrét növényes cső.
2014. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként tudni kell, hogy az Aquastar elég jelentéktelenné változtatja a növények színezetét. Nekem a növények nagyon nem tetszettek alatta, mikor volt, szép élénkzöldből sötétes, alig feltűnő színt ad nekik. A halak viszont annál szebben pompáznak a kissé lilás fénye alatt.
2014. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kontraszt alatt azt értem ami YourDestiny irt, kiemeli a halak színét, esetleg világosabb köveket, végül is kicsit tompítja a növények zöldes színét, olyan mintha állitottál volna a "kontraszton.


Ami igaz minden növényes csőre, co2 nélkül szerintem ne tegyen ki többet 0,2 watt/ liternél, példa 100 literes akvára elég 24 watt, és mellé nappali.


Majd csinálok videot a kontrasztról, hogy mikor azt nem még nem tudom.


hagen flora glo, nem használtam még, szerintem a grafikonja alapján nem is fogom.


[link]


[link]


430-480 nanométer, 630-680 nm között számít, a többit takard le. Pirosban lényegesen jobb a grolux.


Aquastar az akkor kell, vagy jó, ha több kék kell, ösztönözni kell a növényeket a növekedésre, és példa neon halak vannak, nálam most 75 literes akván van téve 15 watt belőle, teljesen elég, mellé 2X26 watt kompakt izzó van, sokkal szebb az egész így, a növények meg nőnek mint a gomba.


[link]


Általános használatra szerintem a grolux verhetetlen, 1-2 csövet láttam eddig ami ütőképes lehet mellette, példa olcsón felszámolásból vettem osram florákat semmire nem mentem vele, fólia sátorba se volt jó, akvába sem, porosodnak a padláson.


A grolux végül is jobb az aquastarnál, és a hagen floranál is.

2014. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Én is a Groluxot tenném a daylight mellé.
2014. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!!! Ezer hála! Akkor grolux lesz. :)
2014. márc. 17. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!