Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikre figyeltek oda a legjobba...

Mikre figyeltek oda a legjobban a tengeri akvárium vizének méréseinél? (Sótartalom, Kálcium, Magnézium, PH, Kálium. Stb. )

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy túl van komplikálva a tengeri akvárium vizének a beállítása, és közel sem kell annyi mindenre ilyen szinten odafigyelni. Kezdő tengeris vagyok, így elég sokat olvasok, informálódok, de amiből leginkább szeretek tanulni az a mások már megélt tapasztalata..

A legkönnyebben gondozható halaktól egészen az egyszerűbben tartható korallokig érdekelne amit írtok (és megköszönném azt is, ha olyan infót is írnátok mellékesen, hogy milyen korallok azok amik a könnyebben tartható kategóriába sorolnátok. Amiket már esetleg én is tudnék tartani)



2014. márc. 17. 04:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Reef Crystals sóval elég csak a sósűrűséget nézni, amikor bekevered. Aztán kéthetente 10% sós vízcsere. Illetve ha szaglani kezd a víz, akkor több vízcsere. Ami lepárolog, azt a heti 5 liter vizet lágy vízzel pótold só nélkül.


Könnyű tartani ezeket:

Xenia sp. - közepes fényen

Discostoma - közepes-alacsony fényen


Halak közül könnyű:

Pseudochromis Fridmani, Chrysiptera Hemicyanea vagy C. Parasema, Pterapogon Kauderni, Pseudocheilinus hexataenia, Ecsenius Bicolor, Gobiodon Okinawae


Ezek a halak pl itt a 2. 3. 4. oldalon vannak:

[link]


Egy bohóc hal (Amphiprion Ocellaris) mellé kéne egy Buborékanemona (Entacmaea quadricolor) csak az a baj ezzel az anemonával hogy elmászkál és szereti a sodrást ezért odamegy az áramoltatóhoz, bedugja a csápjait és az meg bedarálja. Emiatt problémás a tartása, máskülönben könnyű tartani, de etetni kell heti egyszer és nagy fény kell neki. Meg amúgy drága is ez az anemona. Talán lehet tartani bohóchalat enélkül is, de a bohóc egész nap az anemona csápjai közt bújkál, nagyon szereti. És ha az anemona vándorol, a bohóc megy utána. Az anemona meg állítólag nem él meg a bohóc nélkül.

2014. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A Zoanthus-okkal mi a helyzet? Ők mennyire kényesek? Kezdő "kezébe" alkalmasak lehetnek? :)

Ha tudnál még néhány könnyen tarthatót ajánlani korallokból annak örülnék..

2014. márc. 22. 02:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A karélyanemona telep nálam lassan már elfogy. Azt mondták fagyasztott mysist kell felolvasztani és egy fecskendővel arcon kell lőni heti egyszer, mert hogy azt eszi, de nálam nem eszik az semmit. Nem fogja meg a kaját. Még egy kicsi van belőle, a legmagasabb ponton van nálam, akkor nyílik ki szépen, de nem tudom mi baja van mégis, mert egyre csak fogy. Lehet hogy a garnéláim csipegetik, láttam hogy ugrálnak rajta néha. Én mégegyszer olyat nem veszek, ahhoz drága hogy elfogyjon. Persze szép, nekem is tetszik.


Még talán a clavulária amit könnyű tartani, de a fentieket könnyebb. Olyan sokfélét nem próbáltam, nekem drágák ezek hogy mindet végigpróbáljam.

2014. márc. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A remeterákok, algaevő csigák hasznosak, ha algás az akvárium.


A tengeri sün is letarolja az algákat, csak azt kézzel nem jó dolog megfogni.

2014. márc. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!