Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes,60x30x30-as Aquael...

54 literes,60x30x30-as Aquael akváriumba milyen fénycső az ideális? Kezdő vagyok, kb 2 hete van aksim.

Figyelt kérdés
Most vettünk akciósan a Fressnapfban ilyet, gyárilag 11 W-os energiatakarékos fénycső van benne (más info nem nagyon van róla). De úgy látom, hogy a halak rendszeresen az árnyékosabb helyekre (nincs túl sok) húzódnak, ezért gondolom, hogy nem ez a legideálisabb világítás nekik. Mit ajánlotok, honnan, mennyiért?
2009. dec. 15. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A halak tojnak a lámpára, semmilyen fényt nem igazán kedvelnek. A fény a növényeknek létkérdés, ha vannak.
2009. dec. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Szia, általában a gyárilag beépített kompakt fénycső megfelelő.A halak ijedtek egy kicsit az új hely miatt,de hamar megszoknak.A nálad lévő fényerő duplája sem ártalmas,de vannak sötétebb vízhez szokott halak pl neon,tetra,stb ők nem szeretik az erős fényt és a nyers vizet.Az ilyen és hasonló sötétebb vízből származó halak vízébe, kell egy kis tőzegkivonat és úszó növény a víz tetejére, továbbá jó hatással van rájuk a sötétebb talaj,hátfal, a színeik is jobban érvényesülnek ilyenkor.Ültess sok növényt, azok növelik a biztonság érzetüket és látványnak sem utolsó.A biológiai egyensúly fenntartásában, nagy szerepe van, a növényeknek.Ahhoz, hogy szépek és egészségesek legyenek a növényeid, elengedhetetlen a jó megvilágítás és tápolás.A kompakt fénycsövek közül akvarisztikai szempontból az 5-6500 K.(Kelvin) színhőmérsékletű csövek felelnek meg.Ezek nem túl olcsó csövek kb 2000-3000 Ft de 4-5 év garanciát is ad némelyik gyártó.Fénycső vásárlásakor midig a színhőmérséklet a mérvadó és a megfelelő teljesítmény( W )Az erős fényt kedvelő növényekhez (növényes akvárium)W/liter megvilágítás kell.Nálunk általában ennek a fele.A te esetedben kb 20-25W Az energia takarékos csöveknél az a mérvadó, hogy mekkora teljesítményű, normál izzó fényerejével egyezik meg a fénye, ezt rá szokták írni a dobozára.A csöved teljesítménye megfelelőnek tűnik.Sőt növelni is lehetne, ha dús növényzetet szeretnél kb 20W-ra.SN.
2009. dec. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, szeretném, hogy a halacskák jól érezzék magukat - ha már eleve az életterükről is nekem kell megfelelően gondoskodnom. Én is úszó növényben gondolkodtam leginkább, de nem voltam biztos benne, hogy az megoldás lenne. Még egyszer köszönöm, sokat segítettetek!
2009. dec. 16. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!