Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Narancs törperák (CPO) vagy...

Narancs törperák (CPO) vagy amanda lazac tartható bettával?

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora az akváriumod?
2014. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tervezésben van, 54 vagy 75 literes lesz.
2014. márc. 19. 22:09
 3/7 MCsperX ***** válasza:

Szerintem egyértelmű válasz nem adható. Nekem két CPO-m van, és a hozzáállásuk a halakhoz elég különböző. Az egyik nem különösebben foglalkozik a halakkal, ha közel úsznak, fenyegetően kinyitja az ollóját, de ennyi. A másik viszont alig várja, hogy közel kerülhessen a halakhoz, azonnal támad. Kifejezetten az uszony lecsípésére megy rá. Eléggé szereti. Volt olyan fátyolos dánióm, aminek a komplett mellúszóját lecsípte és megette. Még csak félig nőtt vissza.

Emiatt egy kicsit gondban is vagyok, mert a gyereknek beígértem egy bettát szülinapjára, de félek tőle, hogy ha beteszem az akváriumba, rövid úton össze lesz cakkozva.

2014. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor a rákot elfelejtem, nagyon tetszik a bettám uszonya.


Akkor már csak az amanda lazac a kérdés.

2014. márc. 19. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Én priviben a cpo-t és a törpe tarisznyát jaasoltam. Sokan tartanak gond nélkül cpo-t bettával, de ezek szerint ki kell fogni a békésebb példányokat.
2014. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amanda szerintem mehet, a hőfokra kell figyelni (26-27) és ne legyen keményebb 7nk-nál.
2014. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MCsperX ***** válasza:

Szia!

Mi végül megvettük a bettát a harcias kis cpo rák mellé (2 hete). Az első este kicsit megkurtította a farok alatti úszóit, de nem vészesen, szerintem idővel szépen visszanő, ahogy a többi halé is. Azóta a betta odafigyel a rákra, és nem volt több atrocitás. Este meg a víz felszínén, a májmoha között alszik, oda meg nem tud odamenni a rák. Végülis nem is volt olyan vészes az összeszoktatás. (valószínűleg az is sokat számít, hogy 84 literes az akvárium, szóval nincsenek összeszorítva)

2014. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!