Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 50 literes akváriumot...

Egy 50 literes akváriumot milyen gyakren kell tisztitani?

Figyelt kérdés

2014. márc. 21. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Heti 20-25% vízcsere. Persze ezt legalább 24 óráig álni hagyott vízzel, hogy a klór elpárologjon. Ha erre gondoltál. De attól függ, hogy milyen a szűrésed. De a heti vízcsere legyen meg mindig.
2014. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gondozás átlag hetente 1 nap.


Az időtartam változó, van kötelező, erősen ajánlott része és van olyan amit ritkábban kell.


Alapból, a vízoszlop magasságból pár centit egy bögrével bármivel leveszel, megtakarítod az üveget, le metszed a vízfelszínre érő növényeket, ilyenkor látod menyit kell vágni, ha kell.

Második lépés le engedsz 30% vizet, vissza töltesz egy kicsit, pihentetett klórmentes vízzel, ha kell ecetes vattával leszeded a vízkövet, szárazra törlöd az ecetezett részt papír törlővel, megint töltesz vizet, ha kell meg metszheted a többi növényt, igazgatod őket.

Befejezed a feltöltést, nagyjából ennyi.


A szűrő takarítás akkor indokolt ha nem folyik rendesen, nem csinál elég áramlást, akvárium vízbe kimosod a szűrőanyagot.


Az egész nálam olyan 5-6 perc szokott lenni, a 200 literessel szoktam szívni az fél óra.


Mást csinálni soha nem kell ha megfelelő a szűrés, és van elég áramlás, ha nem elég akkor úgyis mindegy mert 6 hónap maximum ami alatt felborul minden, elhullanak a halak, tönkre mennek a növények.


Van aki a víz leeresztésénél egyben talajporszívózik is, én azt még soha nem csináltam, létezik ilyen is, én az áramlásban bízom inkább.


Talajcsere valaki szerint van, vagy kell, tesómnál 15 évet lehúzott ugyanaz a talaj, nálam is már van ami 3 éve benne van, nem is gondolnám, hogy valaha cserélni kellene.


Részletes volt a válaszom mert nem derült ki a kérdésedből van vagy nincs akvád.

2014. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, erre egy kicsit vicces kérdéssel válaszolnék. Hányszor kell egy nap kezet mosni? Természetesen annyiszor kell, ahányszor bepiszkítod. Nincs ez másképp az akváriumnál sem, normál körülmények között elég hetente egyszer. Ha viszont rothadó növényt, dögöt, kupacban felgyülemlett mulmot,1 napos ételmaradékot, stb látsz, azt azonnal ki kell venni.
2014. márc. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell tisztítani..csak egy marék klórt dobj be a vízbe és tiszta lesz. Én is ezt teszem amikor a medencém rendezem, igaz oda több klór kell.
2014. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 4 ..... válaszoló.


Szerintem elnézted a topikot, az otthon kertnél/ családi medencénél tökéletes.


A halakat egy klór tabletta pár másodperc alatt megöli, a növényeknek van pár órájuk.

2014. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De a kérdező azt írta hogy tisztítani akar...azt nem hogy hal is van ...és ha igen akkor milyen..
2014. ápr. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 6 logikus a felvetésed, én átlag ecetet szoktam használni tisztításra.


Viszont van egy másik része a dolognak a biológia, nekem 7 éves a biológiám akkor kezdtem újra az akvarisztikát egy hosszabb kihagyás után. Ez példa annyit jelent ha az egyik akvám ha nagy átrendezésre kerül kiveszem a vizét, járatom a szűrőjét egy vödörben, akvárium vízben, tehát életben tartom a baktériumokat, kiveszem a halakat külön.


Ha rendezkedtem vissza töltöm az eredeti érett vizet, bele a járatott szűrő, halak, és megy minden tovább mint előtte.

2014. ápr. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 6 .........


Tehát teljesen igazad van, erről azonban fogalmunk sem lesz a későbbiekben, a kérdező nem írta le mit is akar csinálni.

"milyen gyakren kell tisztitani?" ebből sejlik, hogy a heti gondozásra gondolt, de nem biztos, lehet, hogy a teljes kipakolásra gondolt.

2014. ápr. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, úgy tűnik, annyira mégsem érdekli a dolog.:D Persze az is lehet, hogy csak elfoglalt.
2014. ápr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!