Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon nagy a probléma,...

Nagyon nagy a probléma, esetleg valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 350 L-es akváriumom, teljesen felszerelt, víztisztítótól kezdve minden van benne. 2 hete sajnos az akvárium vízmelegítő szétrobbant, rengeteg halam odaveszett :(( Sajnos csak 2 maradt meg. Azonnal megpróbáltunk minden lehetségest, hogy megmentsük őket, teljesen kitakarítottuk, fertőtlenítettük ahogyan kell. 6 éve van meg az akvárium idáig semmi baj se volt vele, de most egy rémálom a "baleset" után. Most kettő halacskám maradt meg, gondolom ők szívósabbak voltak. (fire mouth és egy 40 cm-s monster pleco)mind1 a lényeg az, hogy azóta, 2 hete a víz folyton be tejesedik és rettentően büdös! Már mindent megpróbáltam, de egyszerűen nem jövök rá, hogy mi okozhatja a problémát :( Ezért kérem ha valakinek van tapasztalata kérem segítsen, hogy mi okozhatja a víz zavarodását azaz ezt a förtelmes bűzt?

Lehetséges, hogy a víztisztító nem úgy dolgozik ahogy kellene? (új tömítést, szűrő kavicsot és szivacsot is kapott már de sajnos nem oldódott meg a probléma)


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. márc. 26. 12:47
 1/2 YourDestiny ***** válasza:
A fertőtlenítéssel gyanítom, hogy kiirtottad a biológiai egyensúlyt és lebontó baktériumokat a vízből és szűrőberendezésből. Újraindításnál többhetes üres járatás javasolt, erről gondolom, tudsz. A bűz okozója valószínűleg ammónia, amivel a szűrésed jelenleg nem bírkózik meg (a fehéredésnek viszont más oka lesz). Csinálj részleges vízcserét állott vízzel, vegyél a vízbe Sera Nitrivecet, és add hozzá a lehető leghamarább.
2014. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Tegnap ismét szétszedtem a víztisztítót és újból kimostam a csöveket, félig leengedtem majd friss vízzel töltöttem fel. tetejét ki kellett pucolni mert ahogy ment a víztisztító egyszerűen habzott valamitől, pedig vegyszert abszolút nem használok. A lényeg, hogy ma reggelre gyönyörűen letisztult a víz, szét áttetsző és nem büdös! Nagyon örülök neki, remélem így marad, hisz évekig nem volt vele gond amíg ez a "baleset" be nem ütött. Sajnos 2 halacska maradt, de egyenlőre félek bele venni, majd ráér ha továbbra sem lesz vele gond.

2014. márc. 27. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!