Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék berendezni egy red...

Szeretnék berendezni egy red charry-s miniakváriumot, milyen szűrőt és milyen medencét vegyek?

Figyelt kérdés
Kb 5 literes kéne és max 2db red charyt raknék bele, szeretném hogy minimalista legyen de legyen benne valami amhova elbújhatnak illetve valami szép, de nem túl gicces növény. Milyen gyakran kell nekik vizet cserélni? És mit esznek?
2014. márc. 27. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

5 liter az kicsi, nano méternél nem az akvárium a fontos hanem a világítás.


500ft nálunk egy 5 literes, 1150 egy 14 literes üveg, elenyésző az ára a többihez képest.


Példa egy csíptetős lámpa 6000-7000 ft 13 wattos 6500 kelvines akvarisztikai kompakt izzó van benne.

Egy kicsi 90 liter/órás kompresszor 1000ft

1 db szivacs szűrő 700-800 ft


Fenti belefér, ráfér egy 15 literes akvára, kisebbre nem, vagy nehezen, de nem is célszerű kisebbet venni mivel úgysem tudod tele tölteni kiugorhatnak.


Tehát a világítással indulj el, ha túl erős akkor algásodni fogsz, az 5 liter meg felejtős.

2014. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk én így csináltam meg:

[link]


[link]


Elsőnek megkérdeztem milyen lámpa van, ahhoz választottam üveget, 1 watt/liter lett a fényerő ezért meg az árnyékért a garniknak tettem be tavi tündér hínárt.


A képen kb 6 hetes az akva, heti 5 liter vizet cserélek. Megesznek mindent, szárazat, forrázott zöldséget, alga tablettát, mostanra már lassan szaporodnak is, láttam az egyik nőstény cseresznye hasánál sok petét.

2014. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!