Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan? Gyönyörü mohás akváriu...

Hogyan? Gyönyörü mohás akvárium képeket találtam a neten. A fákon az aljzaton. Az akváriumban a mohán kivül alig van más növény. Elképzelni sem tudom, hogy mi módon tartják tisztán ha a moha éppen nem kivehető módon van benne.

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 07:22
 1/7 Platypus ***** válasza:
10-15X-ös vízforgatású szűrő, jó tápozás és CO2 adagolás a trükk.
2014. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyen erős vizforgatás mellett a garnikkal mi lesz uszás helyett repülnek? De tényleg komolyra forditva a szót a garnik birják ezt az erős vizáramot?
2014. márc. 28. 08:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Bírják. :) Kénytelenek. :D Amúgy szerintem a természetben is élnek folyókban garnik, ott még nagyobb a sodrás.

Vízcserekor szoktam a csővel leszívatni a moha közül a ganyét, ha van közte. De nem nagyon van.

2014. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
A természetben a garnik egészen konkrétan gyors folyású hegyi patakokban élnek. A legdurvább áramlású növényes akvárium is nudli a természetes élőhelyükhöz képest.
2014. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 csejani ***** válasza:
84%

Itt egy kép a garnélás akváriumomról nuku táp kicsi akasztós szűrő semmi co2. A moha gyönyörű tiszta rengeteg lusta voltam nyírni. Ettől az állapottól volt durvább is gyakorlatilag egy moha kocka volt a 32 liter. :) Szerintem a garnélák tartják olyan tisztán.


[link]

2014. márc. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A garnélák takarítják a mohát, de nagy ritkán akkor is ki kell takarítani az aljzatot, félévente, vagy hát akváriu mérettől függ. Ha a mohák vasfára vannak növesztve, nagyon könnyű őket rakosgatni. Meg úgy is könnyű ha csak lebegnek. Pl ha monosolenium mohát leteszed egy kőre, rászórsz egy kis homokot, hogy legyen rajta egy kevés súly, ami lenntartja, az úgy ottmarad és fél óra alatt berendezhetsz vele egy elég szép kis akváriumot, de amellé nem tudsz erős szűrést tenni, mert elrepül. Inkább egy kis akasztós szűrőt. Vagy pl a jávai moha, az meg úgy ránő a vasfákra, főleg ha rákötözöd, hogy bármilyen erős szűrésed van, nem fog repkedni. A garnélák meg bírják az erős szűrést is, csak egy szivacsot kell tenni a külső szűrő ágára, különben beszívja őket. De még ha erős a szűrés, akkor is ki kell takarítani néha az alját.
2014. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 29. 05:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!